/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F7ff3d9fe5f699068b7e0f4fb00d25dbb.jpg)
Астрономи виявили найвіддаленішу з відомих галактик, схожу на Чумацький Шлях
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Space.com.
Цей «двійник» нашої галактики Чумацький Шлях існував вже через 1 мільярд років після Великого вибуху у Всесвіті.
Раніше вважалося, що таким галактикам, як наша, знадобляться мільярди років, щоб сформувати такі чіткі елементи, як спіральні «рукави», величезні диски, що утворюють зірки, і центральні опуклості, які щільно наповнені зірками.
«Ми назвали цю галактику Жулонг (Zhúlóng), що означає «Факел дракону» у китайській міфології. У міфології, Zhúlóng є потужним червоним сонячним драконом, який створює день і ніч, відкриваючи та заплющуючи очі, символізуючи світло та космічний час», - сказав керівник групи астрономів Менгюань Сяо з Женевського університету.
Він додав, що Жулонг виділяється тим, наскільки він нагадує Чумацький Шлях за формою, розміром і зоряною масою.
Зазначається, що ще однією схожістю між Чумацьким Шляхом і цією ранньою галактикою «космічного дракона» є розміри їхніх зоряних дисків і маси цих регіонів.
Диск Zhúlóng розтягнутий на приблизно 60 000 світлових років і має масу, яка в 100 мільярдів разів перевищує масу Сонця.
А диск Чумацького Шляху трохи ширший і становить 100 000 світлових років. Його зоряна маса оцінюється приблизно в 46 мільярдів мас Сонця.
Як повідомляв Укрінформ, дві групи астрономів завдяки Великому міліметровому радіотелескопу Атаками (ALMA) виявили кисень у найвіддаленішій із відомих галактик - JADES-GS-z14-0.
Фото: NASA/CSA/ESA, M. Xiao (University of Geneva), G. Brammer (Niels Bohr Institute), Dawn JWST Archive

