У Чернівцях відкрили одразу три простори турботи про ветерана
У Чернівцях відкрили одразу три простори турботи про ветерана

У Чернівцях відкрили одразу три простори турботи про ветерана

У Чернівцях у трьох закладах запрацювали простори турботи про ветерана. У них допомагатимуть військовим та ветеранам у вирішенні питань реабілітації та отриманні соціальних послуг.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На відкритті одного із просторів в обласному госпіталі ветеранів війни у Чернівцях побувала міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова. Вона зауважила, що відкриття одразу трьох просторів турботи про ветерана стало рекордним в Україні.

"Ми відкриваємо одразу у трьох закладах Чернівецької області кабінети турботи про ветерана. Це такі простори, в яких ми створюємо затишну атмосферу - із кавою, вайфаєм, з проєктором, на якому можна подивитися кіно чи футбол. Але головне, що там працюватиме фахівець із супроводу ветеранів. І його задача - допомогти будь-якому військовослужбовцю або ветерану, який потрапляє в лікарню, оформити всі необхідні документи, зрозуміти певні маршрути, які необхідно пройти. Для того, щоб людина, виписуючись із лікарні, розуміла, що держава поруч, що держава допомагає і не кидає напризволяще", - говорить Наталія Калмикова.

У Чернівцях відкрили одразу три простори турботи про ветерана - Фото 1 У Чернівцях відкрили одразу три простори турботи про ветерана / Фото: Віталій Олійник, Укрінформ

За її словами, в Україні відкрили вже 10 таких просторів. Надалі цю програму планують розширювати по всій території України.

"Як на мене, то показником успішності цього проєкту в Україні є те, що в такі простори турботи про ветерана починають приходити не лише військові, які лежать у тому лікувальному закладі, де відкритий такий простір. Сюди звертаються по допомогу й інші військові та ветерани. Тобто, люди знають, люди користуються і вважаю, що наразі цей проєкт є дуже успішним", - зазначила міністерка у справах ветеранів.

Кандидат на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни відкритого простору Андрій Чорний розповідає, що сам лише нещодавно завершив реабілітацію, і на власному досвіді знає, із якими проблемами стикаються військові після звільнення зі служби.

"На жаль, у нас люди після служби часто не знають, де себе прилаштувати, чим займатися. Їм дуже важко зробити перші кроки. А ми тут якраз для того і знаходимося, щоб підказати, порадити і допомогти їм у вирішенні різних питань. Насправді, у нас в державі є дуже багато можливостей для ветеранів, але про них мало хто знає. І моя місія, в тому числі, доносити до людей ті створені можливості для особистого розвитку, започаткування бізнесу, пільгового навчання для дітей військових, для самих військових і багато-багато інших речей, якими можна і потрібно користуватися ветеранам", - сказав колишній військовий Андрій Чорний.

Чоловік розповів, що для отримання посади фахівця із супроводу ветеранів пройшов прозорий відбір. Вирішив допомагати ветеранам після того, як сам втратив на війні сина.

Наразі простори турботи про ветерана на Буковині розпочали роботу у Чернівецькому обласному госпіталі ветеранів війни, Чернівецькій обласній лікарні та в лікарні швидкої медичної допомоги. У планах - відкриття подібних просторів і в районних лікарнях. За словами начальника Чернівецької ОВА, наразі фахівці вивчають це питання.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів ухвалив постанову, що дозволить залучати нові категорії фахівців до роботи з ветеранами та учасниками бойових дій під час перебування у медичних закладах.

Теги по теме
Черновцы
Источник материала
loader
loader