Точицький обговорив із послом Нідерландів поглиблення культурного діалогу
Точицький обговорив із послом Нідерландів поглиблення культурного діалогу

Точицький обговорив із послом Нідерландів поглиблення культурного діалогу

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький обговорив із послом Королівства Нідерланди в Україні Алле Дорхаутом поглиблення культурного діалогу у сферах перекладів, музичного та візуального мистецтва, музейної співпраці та організації спільних виставок.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє МКСК.

Зазначається, що під час зустрічі сторони обговорили подальші кроки двосторонньої співпраці, спрямованої на захист, збереження та відновлення української культури та спадщини в умовах війни.

Точицький наголосив, що Україна вдячна нідерландським партнерам за непохитну підтримку з початку повномасштабної агресії Росії, зокрема за надання Україні пріоритетного статусу у програмі Міжнародної культурної політики уряду Нідерландів на 2024-2028 рр.

Окрему увагу співрозмовники приділили поглибленню культурного діалогу між Україною та Нідерландами у сферах перекладів, музичного та візуального мистецтва, музейної співпраці та організації спільних виставок.

Міністр висловив вдячність за участь делегації Нідерландів у Міжнародній конференції з питань культури в Україні «Співпраця заради стійкості», що відбулася в Ужгороді 1 лютого цього року, та за приєднання нідерландської сторони до Декларації, ухваленої за результатами Конференції.

Він також поінформував посла про свою участь у Неформальній зустрічі міністрів культури у Варшаві 7 квітня на запрошення польського головування в Раді ЄЄ.

«Ужгородська конференція та міністерська зустріч у Варшаві є послідовними кроками на шляху створення міжнародної культурної коаліції. Питання захисту культури вимагають належної міжнародної уваги, адже культура — це основа національної ідентичності наших народів», — зазначив Точицький.

За його словами, елементами такої співпраці є, зокрема, створення Українського фонду спадщини, посилення міжнародної взаємодії з протидії незаконному обігу культурних цінностей та притягнення до відповідальності осіб і організацій, причетних до злочинів проти культури.

У центрі уваги під час розмови також були питання стратегічних комунікацій, зокрема протидії дезінформації та використанню Росією культури як зброї, яка спрямована на підрив історичної пам’яті, знищення національної ідентичності українців та фальсифікації загальноєвропейської історії.

Своєю чергою посол Нідерландів привітав ухвалення урядом України Стратегії розвитку культури до 2030 року, яка базується на кращих європейських практиках і включає положення Робочого плану ЄС у сфері культури на 2023–2026 роки.

Як повідомляв Укрінформ, 1 лютого в Ужгороді відбулася перша міжнародна конференція з питань культури «Співпраця заради стійкості», участь у якій узяли представники понад 20 країн світу.

Результатом роботи конференції стало ухвалення Декларації щодо посилення стійкості культурного сектору України. Вона передбачає кілька напрямків скоординованих зусиль України та міжнародних партнерів для збереження й захисту культурної спадщини, а також відбудови культурної інфраструктури.

Теги по теме
Нидерланды
Источник материала
loader
loader