Проєкт «Настоящее Время. Беларусь» призупинив мовлення
Проєкт «Настоящее Время. Беларусь» призупинив мовлення

Проєкт «Настоящее Время. Беларусь» призупинив мовлення

Попередньо роботу проєкту зупинили щонайменше на місяць.

Проєкт «Настоящее Время. Беларусь» телеканалу «Настоящее Время» (спільний проєкт «Радіо Свобода» та «Голосу Америки») призупинив мовлення, а всіх співробітників проєкту відправили в адміністративну відпустку. Про це повідомили в телеграм-каналі проєкту.

«Такий захід радикального зниження витрат довелося застосувати через суперечку корпорації RFE/RL про фінансування з Агентством США з глобальних медіа (USAGM)», — йдеться у повідомленні мовника.

Роботу проєкту «Настоящее Время. Беларусь» призупинили щонайменше на один місяць.

«Увесь цей час ми не зможемо передавати новини, розповідати історії, робити аналітику і говорити про важливе зі своєю аудиторією. Для контент-проєкту це рівнозначно комі — з кожним днем простою шанси на повернення зменшуються. Але ми сподіваємося зберегти життєздатність», — сказала керівниця проєкту, яка не називає свого імені через страх переслідувань з боку режиму Лукашенка.

Проєкт «Настоящее Время. Беларусь» створений для російськомовної аудиторії з Білорусі. Днями йому виповнилося два роки. YouTube-канал проєкту щорічно набирає 8,5 мільйона переглядів, TikTok – понад 10 мільйонів. 75% глядачів – з Білорусі.

«Наша головна мета – донести альтернативні до державних новини в країну, де вже п’ятий рік поспіль існує гострий дефіцит незалежної журналістики та неконтрольованого контенту», — заявили в редакції.

Директор «Настоящего времени» Павло Буторін підтвердив, що канал перестали транслювати два супутники — Eutelsat 9B та Astra 1L, які транслюють сигнал на Європу, але канал залишився на супутнику Hotbird.

14 березня президент США Дональд Трамп видав указ про скорочення функцій і кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода», «Голосом Америки» та Radio Free Asia.

«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» подало до суду на USAGM. Перше судове засідання відбулося 24 березня в Окружному суді округу Колумбія. 

25 березня федеральний суддя Ройс Ламберт видав тимчасову заборону, яка блокує ліквідацію «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода». Суддя постановив, що спроба адміністрації президента США Дональда Трампа позбавити групу фінансування «не підкріплена жодними фактами чи міркуваннями» та, ймовірно, порушує федеральний закон.

Агентство США з глобальних медіа (USAGM) відкликало своє рішення про скасування гранту для «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода». Про це йдеться в листі, який 26 березня підписала старша радниця Агентства США з глобальних медіа Карі Лейк. 

У документі сказано, що попереднє рішення про скасування гранту анулюють, а грантова угода знову набуває чинності. Водночас право скасування фінансування в майбутньому USAGM залишило за собою. 

«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» продовжує судовий позов проти Агентства США з глобальних медіа (USAGM) з метою отримання коштів, виділених Конгресом. Медіаорганізація очікує на офіційне підтвердження від USAGM про відновлення гранту і станом на 28 березня заявляла, що поки цього не сталося.

«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» (RFE/RL)подало оновлений терміновий запит до Окружного суду США у Вашингтоні з проханням зобов’язати USAGM виплатити мовнику кошти, призначені Конгресом за квітень.

З огляду на фінансові виклики Українська редакція «Радіо Свобода» скорочує мовлення і відправляє частину співробітників у простій. 11 квітня в ефір вийшов останній випуск стриму «Свобода. Ранок».

Фото: Настоящее Время

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Беларусь
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader