Ігор Соловей про ролик «Один репортаж — один удар»: «Це маніпуляція, ніхто не хоче образити журналістів»
Ігор Соловей про ролик «Один репортаж — один удар»: «Це маніпуляція, ніхто не хоче образити журналістів»

Ігор Соловей про ролик «Один репортаж — один удар»: «Це маніпуляція, ніхто не хоче образити журналістів»

Представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей сказав, що насправді ролик є нагадуванням як для медійників, так і для військових, громадських діячів чи посадовців про те, що некоректно оприлюднена інформація може мати ціну.

Анімаційний відеоролик «Один репортаж — один удар», який підготував Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно зі Збройними силами України, має навчально-просвітницьку мету, а його творці не хотіли образити журналістську спільноту. Про це у коментарі «Детектору медіа» сказав Представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей

За його словами, автори ролику не вважають, що він спотворює роботу медіа щодо висвітлення діяльності оборонної сфери та роботі на місцях обстрілу.

«Ролик має винятково навчально-просвітницьку мету — звернути увагу всіх громадян, включно з військовослужбовцями, на питання інформаційної безпеки в умовах війни. Звісно, шкода, що окремі формулювання, вжиті в матеріалі, були хибно сприйняті медіаспільнотою. Але повірте — жодного наміру виокремити когось конкретно не було.

Навпаки, він є нагадуванням для усіх: не тільки медійників, а й військових, чи громадських діячів, чи посадовців. Нагадуванням, що некоректно оприлюднена інформація може мати ціну — яка вимірюється вже не тільки в грошах, а й в людських життях. Невже у нас мало прикладів для розуміння такого простого правила?», — сказав Соловей. 

Він зазначив, що виходу ролика «Один репортаж — один удар» передувала тривала спільна робота всіх залучених сторін. Він є продовженням серії відео у межах проєкту «Інформаційна безпека».

«Ідея безпосередньо саме цього ролику народилась після трагічного інциденту, коли в результаті одного подібного відеосюжету по місцю розташування ЗСУ нанесли ракетний удар, в результаті загинули і були поранені наші військові», — сказав представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Соловей також зауважив, що раніше у подібних анімаційних роликах також фігурували блогери, але «ні вони, ні медійники не обурювалися»

«І тим більше, відповідно до закону про медіа тепер усі — і журналісти класичних редакцій, і тг канали, і блогери — усі медійники. Вони використовують мікрофони, камери тощо. Тому незрозуміло чому хтось один прийняв це виключно в свою адресу. Це маніпуляція, ніхто журналістів образити не хоче», — сказав він.

На відео зображена репортерка на тлі будівлі, де виробляють дрони, яка відкрито розповідає про це на камеру і говорить: «Ось тут виготовляють сотні безпілотників щомісяця». При цьому співробітник виробництва теж на камеру говорить, що компанія подвоїла потужності, й що скоро ця партія їде на фронт. Далі у кадрі зображені нібито представники російських спецслужб, які подивились репортаж і відправили координати виробництва своєму генштабу для підготовки удару. 

Після цього в будівлю влучає ракета, їде пожежна машина. Інший репортер у кадрі на тлі зруйнованої будівлі говорить, що «влучання балістики, лікарні переповнені». У ролику репортер, який повідомляє про влучання, зображений без бронежилета і шолома, веде репортаж з місця нібито у прямому ефірі.

Директорка Інститут масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк заявила, що  ІМІ «серйозно занепокоєний» анімаційним роликом, у якому журналістів роблять винними в російських обстрілах. Вона вважає, що такий підхід зі слоганом «один репортаж — один удар» не сприяє покращенню інформаційної безпеки, а стигматизує всю журналістську професію і створює передумови тиску на всіх медійників.

Фото: Ігор Соловей/фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader