ЄС засудив вирок чотирьом російським журналістам
ЄС засудив вирок чотирьом російським журналістам

ЄС засудив вирок чотирьом російським журналістам

Вирок російським журналістам за звинуваченням у співпраці з "екстремістською" організацією є політично мотивованим, переконані в ЄС. Там закликають негайно їх звільнити.

Європейський Союз вважає політично мотивованим і засуджує вирок російським журналістам Антоніні Фаворській (Кравцовій), Костянтину Габову, Сергію Кареліну та Артему Крігеру, йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства ЄС, оприлюдненій у середу, 16 квітня.

"Фаворська, Габов, Карелін, Крігер і всі політв'язні мають бути звільнені негайно і без висування жодних умов", - заявила речниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Анітта Хіппер.

Напередодні, 15 квітня, Нагатинський районний суд Москви засудив цих журналістів до п'яти років і шести місяців позбавлення волі у справі про "участь" у діяльності Фонду боротьби з корупцією (ФБК), який владою Росії оголошено "екстремістським".

Російський правозахисний проєкт "Підтримка політв'язнів. Меморіал" визнав обвинувачених політичними в'язнями. Фігуранти справи відкидають звинувачення та наполягають, що не працювали в організації, а висвітлювали її діяльність як журналісти.

Фаворська та Крігер - кореспонденти видання SotaVision, Карелін та Габов співпрацювали з Associated Press та Reuters відповідно, а також у різні роки працювали з Deutsche Welle (DW).

Міжнародна реакція на вирок журналістам

Вирок чотирьом російським журналістам викликав міжнародну критику. Генеральний директор DW Петер Лімбурґ (Peter Limbourg) засудив рішення суду, назвавши його черговим свідченням зневаги до принципу верховенства права з боку російської влади.

"Винісши вирок чотирьом журналістам, Росія з усією жорсткістю демонструє, що вона - неправова держава. Російський режим усіма силами намагається спотворити факти - і віддає мужніх журналістів під суд як серйозних злочинців", - прокоментував вирок журналістам Лімбурґ. "Ми повністю солідарні з ними та їхніми сім'ями", - додав він.

Криміналізація журналістської діяльності фактично ставить під удар роботу незалежних ЗМІ в Росії, зазначила керівниця відділу "Репортерів без кордонів" (RSF) по Східній Європі та Центральній Азії Жанна Кавельє.

Вона нагадала, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну РФ залишили понад 1500 представників медіа, а у російських в'язницях зараз перебувають 38 журналістів. Росія займає 162-е місце зі 180 у рейтингу свободи преси RSF.

"Це одна з найбільших країн світу, де журналістів садять у в'язниці - після Китаю (113), М'янми (61) та Білорусі (46)", - додала Кавельє.

Источник материала
loader
loader