/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F7b02fa1c4d41529b7200168a9be9d396.jpg)
"Дискусія щодо 100 мільярдів": політолог припустив, як далі триватимуть переговори зі США
Політолог Ігор Рейтерович в ефірі 24 Каналу зазначив, що, попри оптимістичні заяви з Білого дому щодо підписання угоди, Україна досі не отримала відповіді стосовно так званого боргу. Йдеться про 100 мільярдів доларів, які у США вважають боргом України за військову допомогу.
"Україні гроші виділяв американський Конгрес, тобто Палата представників та Сенат. Із цих коштів лише близько 35 мільярдів – це була пряма бюджетна підтримка. Тобто гроші, які пішли до бюджету України, і ми їх витрачали на різні соціальні програми. Все інше – кошти, які залишилися у Штатах. Вони дійшли до України у вигляді танків, БТРів, гармат, снарядів, ракет", – пояснив Ігор Рейтерович.
Чому Україна вимушена підписати угоду
Він додав, що при цьому саме США отримали зиск. Вони передали Україні озброєння зі складів, а потім заповнили їх новим – замовленим на американських заводах. Рейтерович припустив, що дискусія навколо цих 100 мільярдів триває досі. І саме це може стати ключовим питанням – бути чи не бути йому в тексті угоди.
"Добре, що ми нарешті найняли американську компанію, яка представлятиме наші інтереси. Адже, коли спілкуєшся з американськими лобістами у владних колах, найкраще це роблять такі ж американські лобісти, які добре знають, хто за що відповідає", – сказав Рейтерович.
Він зазначив, що ситуація з угодою наразі виглядає не надто оптимістичною. Причина – Україна опинилася в позиції, коли змушена підписати угоду.
В її основі вже навіть не комерційний чи економічний інтерес, а політичний. Адже для Дональда Трампа ця історія є важливою,
– додав він.
Рейтерович пояснив, що"100 днів", за які Трамп обіцяв завершити війну в Україні, вже на порозі. І Трампу потрібно виходити до американського народу з реальними діями, а не лише з гучними заявами, які вже не впливають на його рейтинг.
Наше головне завдання – підписати угоду, яка дозволить зберегти увагу Трампа до України. Але водночас вона має бути вигідною для України та взаємовигідною для обох країн – без жодних сумнівів,
– підсумував політолог.
Він також додав, що несподіванки з боку Білого дому на цьому шляху для України, ймовірно, ще попереду.

