Відомий аеророзвідник сформулював головну технологічну проблему війни дронів
Відомий аеророзвідник сформулював головну технологічну проблему війни дронів

Відомий аеророзвідник сформулював головну технологічну проблему війни дронів

За останні два десятиліття спостерігається стрімкий розвиток роботизованих технологій, що особливо пришвидшився після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Нині ж найбільшим викликом залишаються дрони на оптоволокні, проти яких досі не знайдено ефективного засобу. Про це зауважив політик, громадський активіст, а тепер військовослужбовець та аеророзвідник Ігор Луценко в інтерв'ю «Главкому».

«Все дуже просто. Роботизовані технології набагато кращі за будь-що інше. Чіпи, якими керуються дрони, тобто процесори, з часом стали дешевшими, вони почали швидше розповсюджуватися. Буквально за 10-15 років їхня потужність зросла в рази, до того рівня, що вони стали керувати літальними апаратами, наземними комплексами тощо. У принципі людство було готове переходити до подібної війни десь у 2012-2013 роках. Тоді вже з’явилися доступні БпЛА. Ще тоді я на це звертав увагу, хоча цим не займався», – сказав фахівець.

Військовий додав, що на перших стадіях російсько-української війни через їхню невелику масштабність безпілотні технології не змогли дати самі собі зріст. Повноцінний розвиток стався у 2022 році, коли Володимир Путін напав на Україну всіма своїми силами. Була технологічна можливість і з’явився попит, а тому людство побачило, яким чином загрожують роботизовані технології.

«Зараз потрібно якось намагатися протистояти дронам, аби вижити людям. Нині технології протидії цим роботизованим системам мають доганяти технології, які пішли далеко вперед у вигляді безпілотних літаків, коптерів, наземних дронів тощо. Відверто скажу, зараз у нас фактично немає засобів протидії, але скоро вони, думаю, почнуть з'являтися», – відзначає Ігор Луценко.

Як зазначає військовий, близько 10 років тому, коли у війні почали використовувати перші БпЛА, найбільшою проблемою було їх заглушити, проте наразі цих проблем немає. За його словами, зараз з’явилися дрони на оптоволокні, які не працюють у радіоелектронному просторі та рішення до яких поки не вийшло знайти.

«Поки немає як. Але нам, потрібно, здійснити врешті-решт якийсь фундаментальний ривок, а не просто очікувати, що хтось у гаражі збере засіб протидії дронам або зі штучним інтелектом, або на оптоволокні. Є якісь заготовки щодо засобів протидії, але вони стосуються інших видів озброєння. Та їх можна переналаштувати (для протидії дронам) і ними якось там працювати», – говорить аеророзвідник.

Ігор Луценко зазначив, що наразі під задачу протидії дронам, які не працюють у радіоелектронному просторі, у людства досі немає системних та ефективних рішень.

Источник материала
loader
loader