/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F3bff3b1918d75a4b855bb2548330a39c.jpg)
Про такі ви навіть не чули: де в Україні збереглися унікальні великодні традиції
Якщо ви планували мандрівку на Великдень, то 24 Канал розповідає про місця в Україні, де дотримуються унікальних великодніх традицій.
Унікальний великодній танець
У селі Чортовець Городенкіського району, що в Івано-Франківській області існує давня великодня традиція, якої місцеві мешканці дотримуються вже кілька століть поспіль. Три дні Великодніх свят і на Провідну неділю чоловіки різного віку виконують унікальний танець – сербен. Його танцюють на території церкви, а під час цього також співають. Етнографи порівнюють сербен з сербським військовим чоловічим танцем.
Припускають, що танець і мелодія, яка має протяжність як у південних слов'ян, є відгомоном княжої історії, коли на теперішніх прикарпатських землях були білі хорвати,
– сказав представник Державного агентства розвитку туризму Ігор Чава.
Чоловіки виконують сербен на Великдень: відео
Давня великодня гра
У селах на Волині діти і дорослі щороку на Великдень грають давню гру з яйцями – каток. Для цього в землі викопують невелику яму круглої форми зі спіральною гіркою. Цією гіркою запускають писанки. Перша – зупиняється в ямі, а друга має її торкнутися, але не розбитися. Чиє яйце розбилося – той гравець вибуває.
Писанки, які використовуються у грі, мають особливі назви:
- вольвокс – це гостренька з обох боків крашанка. Вона котиться хаотично і дістає будь-яке яйце;
- кантарка – кругла писанка;
- храборт – побита писанка.
Дивіться відео, як на Волині грають у каток:
Український Великдень – це особливе свято. Окрім унікальних традицій, є й ті, які знає кожен – Поливаний понеділок, розпис писанок, печіння паски тощо. Важливо цінувати нашу культуру і прищепити дітям любов до неї.

