/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F44b74651f4bb008ca5de088feea7314d.jpg)
Понад 3 млн українців нараховують комуналку за пошкоджене та знищене житло, – нардеп Ткаченко
Більш ніж 3 млн громадян досі нараховують комуналку за пошкоджене та знищене житло. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який скасовує нарахування
Про це Укрінформу розповів співавтор проєкту закону, член парламентської комісії із захисту ВПО Максим Ткаченко.
За його словами, для внутрішньо переміщених осіб, чиє житло було зруйноване або серйозно пошкоджене внаслідок бойових дій, планують припинити нарахування комунальних платежів. Це стосується тих випадків, коли жити у квартирі неможливо.
"До нас зверталась велика кількість переселенців з логічним питанням: чому вони мають платити за утримання будинку, в якому жити неможливо? Йдеться про знищене чи пошкоджене житло внаслідок бойових дій або терактів з боку ворога. На сьогодні понад три мільйони громадян країни, на жаль, мають таке житло", - сказав нардеп журналістам.
Депутат повідомив, що зареєстровано відповідний законопроєкт, який має на меті відновити справедливість для таких громадян. Аби припинити нарахування, потрібно провести комісійне обстеження житла, за результатами якого місцева влада зафіксує ступінь пошкоджень. Ці акти й будуть офіційною підставою для скасування комунальних нарахувань або їх відновлення у майбутньому — якщо житло буде відремонтоване.
Закон також передбачає, що для повністю знищеного майна, яке не підлягає відновленню, нарахування комуналки теж буде зупинено.
- У березні в Дії стала доступна функція замовлення витягу з Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, що спрощує отримання підтверджуючого документа для тих, хто не може відвідати відповідні установи особисто.

