Їх не їли: що наші предки робили з освяченими писанками
Їх не їли: що наші предки робили з освяченими писанками

Їх не їли: що наші предки робили з освяченими писанками

Писанки могли писати як на варених, так і на сирих чи видутих яйцях, проте їх ніколи не їли – вони були оберегами. Як наші предки використовували писанки – розповідає 24 Канал з посиланням на блогерку Krapka Krapka.

Що робили з писанками

Насамперед блогерка та популяризаторка української культури Krapka Krapka відзначає, що писанками не билися. Для цих ігор використовували саме крашанки. Писанками найпершехристосувалися на Великдень – вони були як і подарунком, так і оберегом.

Наприклад, на Чернігівщині існував звичай, що якщо хлопець після причастя пригостить дівчину, наприклад, бубликами, та мала подарувати йому писанку. Якщо вона цього не зробить, то за кілька днів парубки можуть вкрасти у неї браму, як це роблять у ніч на Андрія.

А ось на Харківщині жених мусів дарувати писанку своїй нареченій. І писанками відкуплялися від "колодки" на масницю ті, хто не встиг одружитися до початку великого посту.

Більше про те, що українці робили з освяченими писанками: дивіться відео

Також часто освячені писанки закопували на ниві, аби був хороший урожай. На Чернігівщині та Полтавщині з писанкою в руках обходили довкола хати, якщо займалася пожежа, після чого яйце кидали прямо у вогонь.

Теги по теме
Пасха
Источник материала
loader
loader