Сили тероборони відіграють ключову роль у системі нацспротиву - представники ТрО
Сили тероборони відіграють ключову роль у системі нацспротиву - представники ТрО

Сили тероборони відіграють ключову роль у системі нацспротиву - представники ТрО

Сили територіальної оборони Збройних сил України відіграють ключову роль у системі національного спротиву - комплексі заходів, спрямованих на залучення громадян до захисту країни.

На цьому наголошували представники Сил територіальної оборони на пресконференції в Укрінформі.

За їхніми словами, територіальна оборона дозволяє гнучко та ефективно реагувати на загрози, спираючись на патріотизм і готовність громадян захищатись. У цьому зв'язку наголошувалося на ефективному її застосуванні на початку повномасштабного вторгнення РФ.

«Сили ТрО у своєму нинішньому вигляді почали розгортатися за півтора місяця до повномасштабного вторгнення, тобто у безпрецедентно короткі строки. Звичайно, цього терміну було недостатньо, втім, сама ідея виявилася настільки вдалою, що вже у перші дні вторгнення бригади ТрО були повністю укомплектовані добровольцями», - зазначив начальник групи зв’язків з громадськістю відділу комунікацій командування Сил ТрО ЗСУ Тарас Березовець.

На сьогодні в областях утворено 15 тренувальних центрів для підготовки громадян, а на базі двох військових закладів готують інструкторів для цих центрів.

«Представники Сил ТрО беруть активну участь у підготовці населення за територіальним принципом на рівні бригад і батальйонів. Створюється матеріально-технічна база. Наразі вже є велика кількість підготовлених на курсах громадян. Є також додаткові курси підвищення навичок після основних навчань», - зазначив начальник відділу підготовки населення управління організації роботи з ДФТГ та підготовки громадян до національного спротиву командування Сил ТрО ЗСУ Роман Зоря.

У Силах тероборони вважають, що їхній вишкіл насамперед дає змогу цивільним подолати страх перед військовою службою.

«Сили тероборони є найбільш наближеним до кожного міста й селища військове формування. І треба, щоб у будь-який момент практично всі громадяни були навчені й готові до несення служби в лавах армії добровольців або резервістів. Рекрутинг до Сил ТрО дає можливість цивільній людині подолати психологічний бар’єр. Адже чим частіше цивільні проходять навчання та інструктаж, тим меншою стає відстань між цивільним і військовослужбовцем», - пояснив заступник начальника 4 центру рекрутингу Сил ТрО ЗСУ старший лейтенант Ігор Швайка.

Українців закликали масово проходити вишкіл у Силах ТрО, що може стати запорукою високої обороноспроможності країни.

«Якщо ворог знатиме, що в будь-який момент тут можуть стати «під багнет» і злагоджено виступити як мінімум 10 мільйонів обізнаних, свідомих, патріотичних громадян, то жодна країна навіть не розпочинатиме цю війну. А ще - 100% бійців Сил ТрО є добровольцями, і це дуже важливий ідеологічний чинник. Сили тероборони – це становий хребет обороноздатності й сталого розвитку країни», - вважає військовослужбовець комунікаційного підрозділу Командування Сил ТрО ЗСУ молодший сержант Ахтем Сеїтаблаєв.

На думку учасників заходу, Сили територіальної оборони є важливим елементом гнучкої та децентралізованої оборони України, що дозволяє ефективно реагувати на загрози, спираючись на патріотизм і готовність громадян захищати свою землю.

Роль і місце Сил ТрО визначені Законом України «Про основи національного спротиву», який набрав чинності 1 січня 2022 року. Зокрема, Сили ТрО займаються військовою підготовкою населення, навчаючи базових навичок поводження зі зброєю, тактики та надання першої допомоги.

Як передавав Укрінформ, у Львові відкрили рекрутинговий центр Сил тероборони.

Фото ілюстративне

Источник материала
loader
loader