/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fae098a98f48ff1d5847b7bef9bf14286.jpg)
Чому Apple не поспішає налагоджувати виробництво iPhone у США
Перенесення виробництва iPhone із Китаю до США могло б стати прикладом успішної тарифної політики Дональда Трампа. Однак Apple, попри обіцянки інвестувати $500 млрд в американську економіку протягом наступних чотирьох років, на такий крок не піде.
Основна причина — унікальна виробнича екосистема, яку компанія вибудувала в Китаї. Великі заводи-партнери, зокрема Foxconn у Чженчжоу, працюють як окремі міста з сотнями тисяч працівників та власною інфраструктурою — школами, лікарнями та житлом.
Як пояснив колишній інженер Apple Метью Мур, у США немає міста, яке могло б повністю зосередитися на виробництві iPhone. Для цього знадобилося б мобілізувати усе населення Бостона, що складає близько 500 тисяч людей. Окрім цього, Китай має величезний кадровий резерв: мільйони кваліфікованих працівників, здатних виконувати ручну збірку та працювати з виробничим обладнанням. У США ж немає достатньої кількості інженерів і спеціалістів для підтримки таких масштабів виробництва.
Ще у 2017 році CEO Apple Тім Кук підкреслював, що вибір Китаю був зумовлений не стільки дешевою робочою силою, скільки глибиною та якістю інженерної бази країни.

