/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb59d3905e0697db57f2c2fe3f5b6510f.jpg)
Трамп зробив подарунок Китаю: чому Сі Цзіньпін провокує США на продовження тарифної війни
Президент США призупинив дію раніше введених мит на 90 днів щодо більшості країн світу, однак з Китаєм він продовжив митну війну. На думку інвестиційного банкіра Сергія Фурси, якою він поділився з 24 Каналом, ця ситуація, попри її складність, вигідна Пекіну.
Трамп повернув Китай у велику гру
"Китай є великодержавницькою країною, яка має велич і її потрібно підтримувати. Все це впливає на такі кроки Пекіну", – підкреслив інвестиційний банкір.
Проте з іншого боку в межах глобального протистояння США та Китаю, Трамп, на думку Фурси, робить Пекіну неймовірний подарунок.
До слова. На тлі тарифної війни з Китаєм Трамп несподівано назвав Сі Цзіньпіна "другом" та готовий зустрітися з ним. Нещодавно було очевидним, що Китай пройшов пік своєї могутності і далі втрачатиме свій вплив через демографічні проблеми, економічний спад. Також гроші почали витікати з Китаю та приходити в Індію.
"В цей момент раптом виринає Трамп і починає творити хаос, який повертає Китай у велику гру як потенційного лідера, водночас закопуючи американців", – наголосив інвестиційний банкір.
Тому Китай, ескалюючи ситуацію та провокуючи Трампа, не хоче, на думку Фурси, щоб президент США зупинявся.
Пекін переживатиме економічний біль, але Китай – автократична держава, яка може впоратися з цими проблемами. Проте демократичній країні, як наголосив інвестиційний банкір, впоратися з економічним болем набагато важче.
Тому загострюючи ситуацію тарифами, Китай просто веде в свою великодержавницьку гру, – сказав Сергій Фурса.
Зазначимо, що у Світовій організації торгівлі вважають, що зростаюче протистояння щодо тарифів між США та Китаєм, може призвести до скорочення товарообігу між країнами на 80%. Водночас американська та китайська економіки є найбільшими у світі і їхня двостороння торгівля становить приблизно 3% світової.

