«Проголосуйте за дитину»: кіберполіція повідомила про нову шахрайську схему
Шахраї активно використовують месенджери, такі як Telegram, WhatsApp та Viber, для розсилання повідомлень з проханням підтримати дитину в конкурсі або проголосувати за якусь дитячу команду чи групу. Іноді повідомлення можуть надходити від імені знайомих, чий акаунт був зламаний. Про це повідомляє Департамент кіберполіції.
Аферисти можуть запропонувати перейти на сайт, де потрібно «авторизуватися» і проголосувати. У кіберполіції кажуть, що вас також можуть попросити сканувати QR-код, ввести свій номер телефону та одноразовий код з SMS. Якщо ви виконаєте такі дії, ваш акаунт можуть зламати, і шахраї отримають до нього доступ.
Після цього вони можуть використовувати його для розсилки фішингових повідомлень, вимагати гроші або навіть читати особисті повідомлення та переглядати фото і відео.
Щоб уникнути таких ситуацій Департамент кіберполіції радить:
-
Перевіряти, чи дійсно повідомлення надійшло від вашого знайомого/знайомої. Зателефонувати цій людині або поставити питання, на яке тільки вона зможе дати відповідь.
-
Не переходити за підозрілими посиланнями.
-
Не вводити особисті дані на невідомих сайтах.
-
Налаштувати багатофакторну автентифікацію для всіх своїх акаунтів.
Нагадаємо, у соцмережі «Телеграм» поширюється нова шахрайська схема. Аферисти використовують фейкові «кружечки», щоб виманити гроші або поширити фішингові посилання.
Ми також повідомляли, що аферисти почали використовувати фейкові посилання на сторінку «Електронних петицій», щоб виманювати гроші, персональні дані й отримувати доступ до банківських рахунків. Щоб протидіяти цій схемі, варто завжди перевіряти URL-адресу сайту, на який переходите.
Фото: Unsplash
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

