В Україні з'явились ще дві шахрайські схеми: як та де можна натрапити на аферистів
В Україні з'явились ще дві шахрайські схеми: як та де можна натрапити на аферистів

В Україні з'явились ще дві шахрайські схеми: як та де можна натрапити на аферистів

В Україні активізувалися шахраї, які розсилають фейкові SMS про "запис на прийом", спонукаючи людей переходити за підозрілими посиланнями. Водночас, у комунальній сфері шахраї також не сплять та масово поширюють фейкові застосунки від "Київгазу", намагаючись обдурити споживачів та отримати їхні гроші.

Про схему з застосунком повідомили у "Київгазі". Останнім часом в мережі з’являються фейкові сторінки, що пропонують завантажити нібито офіційний застосунок.

У повідомленнях шахраї закликають користувачів здійснити оплату за розподіл природного газу через цей додаток, проте вся ця інформація є неправдивою. Насправді, "Київгаз" не має жодного офіційного застосунку для оплати газових послуг.

Для того, щоб передати показання та здійснити оплату, слід користуватися перевіреними каналами: чатботами в Telegram або Viber, особистим кабінетом на сайті "Київгазу", онлайн-платежами через Portmone або EasyPay, а також сервісами банків, таких як "ПриватБанк" та "Ощадбанк". Важливо пам’ятати, що шахраї можуть використовувати схожі на офіційні сайти посилання або веб-сторінки з лише незначними відмінностями, тому завжди перевіряйте URL-адресу перед тим, як вводити будь-яку інформацію. Щоб не потрапити в пастку шахраїв, варто дотримуватися кількох простих правил безпеки:

  • не переходьте за сумнівними посиланнями, особливо якщо вони виглядають як набір випадкових символів або майже ідентичні назвам відомих сайтів;
  • не передавайте свої персональні дані через незнайомі або підозрілі канали, сторінки в соцмережах чи інші онлайн-ресурси;
  • завжди перевіряйте інформацію лише на офіційних джерелах — сайті компанії або через перевірені додатки.

Ще однією новою шахрайською схемою є розсилання SMS-повідомлень про "запис на прийом". В таких повідомленнях не вказується, на який саме прийом йдеться мова, що змушує отримувачів перейти за вказаним посиланням з цікавості. Це може стати фатальною помилкою, оскільки за переходом по посиланню можна втратити контроль над своїм телефоном або іншими пристроями.

Після переходу на фейкові сайти шахраї отримують доступ до особистих даних, паролів, а також можуть зловмисно використати вашу інформацію для доступу до онлайн-банкінгу. Важливо розуміти, що жодна офіційна організація не розсилає подібні sms без уточнення деталей або конкретних інструкцій.

Як уникнути небезпеки від sms-шахрайства

  • якщо ви отримали sms із незрозумілим або підозрілим посиланням, не переходьте за ним, навіть якщо текст здається знайомим чи важливим;
  • завжди перевіряйте інформацію через офіційні канали зв’язку або безпосередньо з установами, що, ймовірно, відправили повідомлення;
  • попередьте своїх близьких і знайомих про цю схему, щоб вони не стали жертвами шахраїв.

Источник материала
loader
loader