Трамп: угода про купівлю TikTok у США зірвалася через запровадження мит
Трамп: угода про купівлю TikTok у США зірвалася через запровадження мит

Трамп: угода про купівлю TikTok у США зірвалася через запровадження мит

Президент Дональд Трамп визнав, що заперечення Китаю проти нових тарифів з боку США призупинили угоду щодо продажу TikTok і збереження його функціонування у Штатах

Зміст

Про це повідомляє Bloomberg.

"У нас була майже укладена угода щодо TikTok - не угода, але досить близько, а потім Китай змінив угоду через тарифи. Якби я трохи знизив тарифи, вони б схвалили цю угоду за 15 хвилин, що показує силу тарифів", - сказав Трамп журналістам на борту літака дорогою до Вашингтона.

Чиновники адміністрації Трампа, в тому числі віцепрезидент Джей Ді Венс і радник з національної безпеки Майк Волтц, працювали над угодою про продаж додатка, який належить ByteDance Ltd., американському покупцеві, як того вимагає двопартійний закон, ухвалений у 2024 році.

Перед тим, як Трамп оголосив про широкомасштабні мита 2 квітня, угоду закрили. Її просував консорціум американських інвесторів, включаючи Oracle Corp., Blackstone Inc. і венчурна компанія Andreessen Horowitz.

Але ця угода не була публічно оголошена, і, за словами Трампа, невдоволення Китаю перешкоджали укладенню пакту.

Відповідно до закону 2024 року ByteDance повинен був продати американський підрозділ TikTok до 19 січня, але компанія не захотіла продавати прибутковий бізнес, який оцінюється від 20 до 150 мільярдів доларів. 

Очікувалось, що 2 квітня, Трамп підписав би указ про відкриття 120-денного вікна для завершення угоди про покупку TikTok. Однак коли стало зрозуміло, що США запровадять тарифи на імпорт іноземних товарів - Китай відмовився схвалити угоду.

Заборона TikTok у США: що відомо

У лютому 2024 року група законодавців закликала міністерство торгівлі США внести ByteDance, материнську компанію TikTok, до списку експортного контролю, аби запобігти отриманню доступу до американського програмного забезпечення.

5 березня до конгресу США внесли законопроєкт, який вимагав від китайської компанії ByteDance відмовитися від соцмережі TikTok, щоб уникнути заборони відеозастосунку на території країни. Тодішній президент США Джа Байден заявив про готовність підписати закон, який обмежить роботу TikTok у США, а згодом палата представників ухвалила законопроєкт, яким використання TikTok може бути заборонене на території країни. 

Згодом стало відомо, що TikTok і його китайська материнська компанія ByteDance подали до суду на США. Своєю чергою Дональд Трамп заявив, що не варто забороняти платформу TikTok протягом "деякого часу", згадавши про результати охоплень свого контенту під час передвиборчої кампанії. Він також звернувся до Верховного суду з проханням відкласти очікувану заборону TikTok, яка могла набути чинності за день до його інавгурації.

14 січня повідомляли, що офіційні особи Китаю розглядають можливість продажу американського підрозділу TikTok мільярдеру Ілону Маску, якщо компанія не зможе уникнути заборони соцмережі.

Пізніше Верховний суд США відмовився задовольнити апеляцію TikTok щодо питань свободи слова. Це рішення відкрило шлях до виконання закону про заборону платформи у країні.

18 січня TikTok на якийсь час припинив роботу у США, втім  відновив її після вступу Трампа на посаду президента – новий глава США підписав указ про відтермінування заборони TikTok на 75 днів.

Наприкінці березня Трамп висловив впевненість у тому, що угода про продаж TikTok американському покупцю з китайською компанією ByteDance буде укладена до суботи, 5 квітня.

Проте 4 квітня Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у державі на 75 днів та висловив сподівання на роботу з Китаєм, який "не дуже задоволений тарифами".

Теги по теме
США Новости Китай Технологии
Источник материала
loader
loader