/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2Fb06f8ab69faa0400a5e8e8262c1c8a7c.jpg)
Росія намагається стежити за атомними підводними човнами Великої Британії
У Північному морі було виявлено серію захованих датчиків, які, як припускають, були встановлені Росією для стеження за британськими атомними підводними човнами, що несуть ядерні ракети. За інформацією британських ЗМІ, серед знайдених пристроїв були також ті, що були викинуті на берег, що дозволило військовим Королівського флоту виявити та ідентифікувати їх.
Згідно з повідомленням, Росія намагалася отримати розвіддані про чотири британські підводні човни типу Vanguard, які оснащені ядерними ракетами і перебувають у складі сил постійного стримування Великої Британії на морі. Відповідно до джерел, принаймні один з цих підводних човнів в цей момент знаходиться на бойовому чергуванні, що робить ситуацію ще більш чутливою. Високопоставлений військовий чиновник Великої Британії підтвердив, що спостерігається посилена активність з боку Росії в Атлантиці, яка все більше нагадує про напружену “гру в кішки-мишки”, що триває з часів холодної війни. Він також нагадав про присутність російського розвідувального корабля “Янтар”, який наблизився до британських берегів, і потребу у втручанні військових для відганяння корабля від економічної зони Сполученого Королівства в Ла-Манші. Згідно з інформацією, в Росії є флот спеціалізованих підводних човнів, які краще оснащені, ніж їхні британські та натовські аналоги, як для ведення бойових дій, так і для шпигунства. Крім того, Росія активно посилює операції з саботажу підводних інтернет-з’єднань, енергетичних трубопроводів і військових кабелів, що є важливими для Заходу. За 15 місяців війни з Україною в Балтійському морі було пошкоджено не менше 11 кабелів різного призначення, що вказує на зростання загрози для стратегічної інфраструктури.
Ця ситуація є сигналом про активне шпигунство та загрози з боку Росії на стратегічно важливих морських комунікаціях. Виявлені датчики свідчать про те, що Кремль намагається отримати інформацію про британські сили стримування, що лише підвищує напруженість у відносинах між Росією та Заходом. В умовах постійного розвитку технологій підводного шпигунства, Великій Британії та її союзникам слід посилювати заходи безпеки та моніторинг морських акваторій.
