Мита Трампа загрожують оборонці США – ЗМІ
Мита Трампа загрожують оборонці США – ЗМІ

Мита Трампа загрожують оборонці США – ЗМІ


Мита Трампа загрожують оборонці США – ЗМІ - Фото 1

Особливо перспективна ініціатива часів Байдена – союз США, Великої Британії та Австралії щодо створення атомних підводних човнів і спільного використання технологій – може зійти нанівець, якщо вартість деталей стане зависокою.

Мита президента США Дональда Трампа – це не лише економічний удар. Це ще й удар по безпеці.Про це Politico у п’ятницю, 4 квітня.

Його ініціатива, якщо буде реалізована у повному обсязі, здатна заплутати глобальні ланцюги постачання, котріПентагон будував десятиліттями, зробити американську зброю дорожчою та ускладнити міжнародні зусилля зі стримування Китаю – наприклад, спільні проєкти зі створення підводних човнів із Великою Британією та Австралією.

Самостійна стратегія США в умовах нових загроз може змусити обережних партнерів шукати інших союзників для співпраці – це підтверджують свідчення десятків дипломатів, законодавців, урядовців і фахівців оборонної промисловості. Рішенняпідриває глобальну довіру до американського військово-промислового комплексу, який десятиліттями був надійною опорою для Вашингтона та його союзників.

“Ми маємо свої потреби і діятимемо так, як вважаємо за потрібне”, – сказав дипломат із країни-члена НАТО. – “Ми серйозно замислюємось над тим, що потрібно розвивати у себе вдома”.

Трамп подає свою тарифну політику як кардинальну реформу для вирівнювання умов торгівлі та повернення втраченої вигоди країні. Але вона ставить під загрозу інші його обіцянки: перетворити США на промислового гіганта та обмежити вплив Китаю.

У відповідному указі адміністрація заявила, що США мають виготовляти комплектуючі “без надмірної залежності від імпорту ключових елементів”.

Однак реалізувати це значно складніше, ніж написати в документі. Пентагон десятиліттями створював і фінансував глобальну мережу постачальників, яка тепер потрапляє під мита. Без жодних виключень для оборонної сфери адміністрація може знищити значну частину цієї роботи, затримуючи виробництво американської зброї як для себе, так і для інших країн.

Глобальні тарифи можуть зруйнувати оборонні проєкти, які роками вважалися зразком міжнародної співпраці через ймовірність запровадження мит у відповідь.

Серед них – винищувач п’ятого покоління F-35, яким користуються 20 країн у межах унікального партнерства, що дає їм можливість долучитися до виробництва, а також важливі ракетні й системи ППО, спільно розроблені з Норвегією та Ізраїлем.

Ці проєкти – ключові для безпеки Європи та Індо-Тихоокеанського регіону, де союзники намагаються не відставати від озброєнняРосії та модернізованого Китаю.

“Ми розраховуємо на США як на постачальника найкращого озброєння”, – заявив європейський посадовець. – “Але промислова спроможність Європи значно зросла, і ми хочемо бути постачальниками безпеки, а не лише її споживачами”.

Це означає більше інвестицій у власне виробництво, щоб зменшити залежність від американських компонентів.

Особливо перспективна ініціатива часів Байдена – союз США, Великої Британії та Австралії щодо створення атомних підводних човнів і спільного використання технологій – може зійти нанівець, якщо вартість деталей стане зависокою.

Адміністрація сподівається створити більше робочих місць, виготовляючи імпортні деталі в США. Але компаніям може банально бракувати робочої сили. Оборонна галузь вже багато років постає  передтруднощами в наборі персоналу через конкуренцію з іншими виробниками та прибутковішим сектором послуг.

Складність виробництва зброї може означати сплату мит не один раз, а кілька – на різних етапах складання.

Сенатор Марк Келлі (демократ від Аризони), член Сенатського комітету з питань Збройних сил, зазначив, що ланцюги постачання настільки складні, що деякі компоненти перетинають кордони кілька разів, щоразу накопичуючи нові тарифи.

“Ціни зростатимуть, і витрати Пентагону теж”, – сказав Келлі. – “Якщо ми хочемо зберегти ту саму боєздатність, оборонний бюджет зросте”.

Промислові асоціації вимагають створити виняток для оборонної галузі, щоби уникнути додаткових витрат, збоїв у ланцюгах постачання та неможливості виконати безпекові зобов’язання країни.

Деякі республіканці також підтримують ідею винятку.

“Я розумію, що кінцева мета – локалізація всього виробництва”, – каже сенатор Кевін Крамер (республіканець із Північної Дакоти), співголова групи з модернізації оборони. – “Але навіть у такому разі американськувиробництво буде дорожчим, ніж імпорт без мит”.

Нині союзники США починають усвідомлювати нові реалії й дедалі більше зосереджуються на розбудові власного оборонного потенціалу.

Як відомо, в середу, 2 квітня, Трамп оголосив про введення масштабних мит на імпортні товари. Він назвав це “Днем визволення” Америки. 



Теги по теме
США Дональд Трамп Оружие Европа тарифы оборона
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader