Дощ із “шахедів”. Нові загрози для УкраїниСюжет
Дощ із “шахедів”. Нові загрози для УкраїниСюжет

Дощ із “шахедів”. Нові загрози для УкраїниСюжет


Тепер на Україну летітиме більше дронів: росіяни відкрили нові майданчики для запуску БпЛА.

Протягом останніх тижнів Росія щодня запускає більше сотні «шахедів». Тільки минулої ночі в нашому небі було 117 ворожих безпілотників. Внаслідок атаки постраждали Сумщина, Дніпропетровщина, Кіровоградщина та Черкащина.

Тепер на Україну може летіти ще більше БпЛА, пишуть ЗМІ. Росіяни відкривають додаткові майданчики для пуску дронів. Детальніше – читайте в сюжеті.

Розширення виробництва і майданчиків

За інформацією , Росія додатково до вже семи існуючих відкрила ще три нових майданчики для запуску “шахедів”. Усі вони розташовані в районі Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю. Це може дозволити ворогові наростити кількість запущених безпілотників під час однієї атаки, тобто за один день чи ніч.

Зазначимо, що три місяці тому телеканал виявив данні про розширення виробництва шахедів на заводі в Алабузькій спеціальній економічній зоні, яка розташована в Татарстані. Повідомлялося, що у 2023 році в Алабузі було виготовлено 2738 дронів, а за перші дев’ять місяців 2024 року цей показник зріс більш ніж удвічі – до 5760 одиниць.

Росія на цьому заводі збільшила виробництво ударних і розвідувальних безпілотників іранської розробки, використовуючи низку китайських компонентів і найнявши низькокваліфіковану робочу силу, зокрема підлітків і жінок з Африки.

За інформацією видання, Москва планувала виготовити на цьому підприємстві близько 10 тисяч дронів до кінця 2024 року.

Китайські антени

Росіяни також почали модернізувати “шахеди” новою китайською антеною: раніше вона мала вісім каналів, тепер 16. Такий дрон легше обходить дію українських засобів радіоелектронної боротьби, каже речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Треба його збивати з маршруту, як-то кажуть “спантеличення” (spoofing), або ж, відповідно, подавлювати сигнал. Чим і займаються наші системи радіоелектронної боротьби для того, щоби дрон не долетів до місця призначення і десь впав, бажано, де немає сильної загрози життю людей”, – розповів речник в ефірі телемарафону 24 березня.

Як пояснив Ігнат, чим більше антен має “шахед”, тим більше засобів треба мати силам ППО, щоб подавити сигнал.

“І над цим сьогодні працюють. Серйозне виробництво нашого військово-промислового комплексу. Є партнерська допомога. І також допомагають інші організації та фонди”, – зазначив Ігнат.

Термобаричний заряд

У ніч проти 23 березня, ворожа армія під час атаки по Києву використовували термобаричні заряди “змішаного типу” у своїх дронах.

Такий боєприпас міститься аерозольну суміш, яка спалахує при контакті з киснем. Після вибуху створюється вакуумна вирва, в якій весь кисень спалюється, й утворюється потужна зворотна вибухова хвиля, пояснив авіаційний експерт .

“Класична термобарична бойова частина складається з місткостей в яких знаходиться аерозольна суміш. При потраплянні в замкнутий простір – квартиру, підвал. Вона розповсюджується і потім підривається”, – сказав Криволап.

За його словами, термобаричні заряди створюють не лише руйнівну хвилю, а й ефект, який важко пережити людям, які знаходяться у безпосередній близькості від епіцентру вибуху.
 



Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader