
ШІ-пошуковики потрапили в скандал через фальшиві джерела новин
Вісім пошукових служб на основі генеративного штучного інтелекту продемонстрували проблеми у роботі з джерелами новин, згідно з дослідженням Центру цифрової журналістики при Columbia Journalism Review. ШІ в понад 60% випадків дають помилкові відповіді на запити про джерела новин. Більше 25% американців вже використовують ШІ як альтернативу традиційним пошуковим системам, що викликає занепокоєння щодо надійності таких платформ.
Під час тестування ШІ аналізував реальні новини, визначаючи заголовки, джерела, видавців, дати публікацій і URL. Всі моделі часто надавали правдоподібні, але невірні відповіді. Платні моделі, такі як Perplexity Pro і Grok 3, давали помилки частіше, ніж безкоштовні версії.
Дослідження також показало, що деякі ШІ-платформи ігнорують директиви, що забороняють сканування певних веб-ресурсів. Наприклад, Perplexity неправильно ідентифікувала матеріали National Geographic, навіть коли їй було заборонено доступ.
Ці проблеми ставлять видавців у складне становище: блокування сканерів погіршує ситуацію, а відкриття ресурсів може призвести до втрати відвідувачів. Головний операційний директор журналу Time висловив надію на покращення якості ШІ-систем у майбутньому. OpenAI та Microsoft підтвердили, що їхні системи можуть допускати такі помилки, але обіцяли працювати над виправленнями.

Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S

Главный конкурент iPhone 17 Air: названа дата презентации Samsung Galaxy S25 Edge

Промвиробництво в Україні у січні впало на 4,8% р./р

Состоялся релиз глиняного хоррора The Midnight Walk от авторов Lost in Random

Богатейшие 10% ответственны за 2/3 глобального потепления - исследование

Digital Foundry: Grand Theft Auto VI демонстрирует впечатляющую графику, но 60 FPS ждать не стоит
