
Завдяки закону про СЗЧ до війська повернулися понад 21 тисяча бійців
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
В бюро нагадали, що 1 березня завершився термін звільнення від відповідальності військових, які самовільно залишили місце служби, але добровільно повернулися до війська.
"У період з 29 листопада 2024 року по 1 березня 2025 року на службу повернулися майже 21 тисяча 100 військовослужбовців. Це стало можливим завдяки підписаним Президентом України Володимиром Зеленським змінам до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, - зазначили в ДБР.
Найбільше повернулись бійців до ЗСУ. Також військові активно повертались до Національної гвардії та прикордонної служби.
У ДБР зауважили, що у співпраці з іншими правоохоронними органами та Військовою службою правопорядку забезпечили чітку процедуру повернення військових.
"Вони могли прибути не лише до своєї частини, а й до територіальних підрозділів ДБР, Військової служби правопорядку чи Нацполіції. Міністерство оборони також дозволило звернутися до однієї з 17 визначених військових частин або до однієї з 14 рот резерву Нацгвардії. Після прибуття до частини військовослужбовець мав подати рапорт про поновлення на службі, що запускало чіткий алгоритм подальших дій — від оформлення документів до відновлення виплат", - наголосили в ДБР.
Після 1 березня 2025 року військовослужбовці, які самовільно залишили підрозділ, також повинні повернутися на службу, однак механізм їхньої легалізації в підрозділі вже буде дещо іншим.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада на початку року ухвалила закон, яким продовжила до 1 березня термін добровільного повернення із СЗЧ.

Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек

Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности

”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент

Компенсация расходов на коммунальные услуги: украинцы могут получить новую помощь

22 апреля – какой сегодня праздник, что нельзя делать, традиции и запреты

Что нужно посеять 22 апреля и почему нужно избегать ссор сегодня: приметы и запреты на Луку
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F30507a46f19419a9de77ca096c302e64.jpg)