Засоби РЕБ та дрони: НАЗК починає аналіз корупційних ризиків під час закупівель
Засоби РЕБ та дрони: НАЗК починає аналіз корупційних ризиків під час закупівель

Засоби РЕБ та дрони: НАЗК починає аналіз корупційних ризиків під час закупівель

У Національному агентстві з питань запобігання корупції відбулася установча зустріч, присвячена початку дослідження корупційних ризиків під час здійснення закупівель безпілотних систем та засобів радіоелектронної боротьби для Збройних сил України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАЗК.

У заході взяли участь уповноважені особи Представництва НАТО в Україні та штаб-квартири Альянсу, представники Центру з питань доброчесності в оборонному секторі при Міністерстві оборони Норвегії (CIDS), Міністерства оборони України, державних підприємств Міноборони “Державний оператор тилу” та “Агенція оборонних закупівель”, Генерального штабу ЗСУ, а також громадських та міжнародних організацій.

Учасники обговорили шляхи синхронізації зусиль стейкхолдерів щодо вдосконалення системи оборонних закупівель та впровадження рекомендацій, розроблених за підсумками Стратегічного огляду оборонних закупівель України. Цей огляд є одним із ключових проєктів Комплексного пакета допомоги НАТО для України.

“Сектор оборони визначено однією з пріоритетних сфер запобігання корупції в Антикорупційній стратегії на 2021–2025 роки, а тема оборонних закупівель є однією з п’яти проблем у цій сфері", - зазначив голова НАЗК Віктор Павлущик.

За його словами, "НАЗК у частині розбудови доброчесності у сфері безпеки та оборони зосереджене на двох флагманських проєктах Комплексного пакета допомоги НАТО для України: Дорожній карті взаємосумісності України з НАТО та Стратегічному огляді системи оборонних закупівель України для наближення до стандартів країн-членів Альянсу".

"Ми продовжуємо напрацьовувати інструменти, що дозволять мінімізувати виявлені корупційні ризики та вдосконалити систему оборонних закупівель, зокрема шляхом впровадження міжнародних стандартів у цій сфері”, – додав він.

Окрема панель була присвячена обговоренню викликів, які стоять перед інституціями, що здійснюють оборонні закупівлі у 2025 році.

“Координаційна робота НАЗК щодо розбудови доброчесності у секторі безпеки та оборони спрямована на підвищення прозорості в оборонних закупівлях та на заохочення співпраці між оборонним сектором і бізнесом задля впровадження інновацій у закупівлях. Це є важливим для досягнення взаємосумісності України та НАТО, зокрема у використанні зброї, управлінні людськими ресурсами, розбудові доброчесності”, – наголосив керівник Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони НАЗК Ярослав Любченко.

Засоби РЕБ та дрони: НАЗК починає аналіз корупційних ризиків під час закупівель - Фото 1

Дослідження складатиметься з таких етапів: збір інформації від стейкхолдерів, аналіз аналітичних матеріалів на тему; опрацювання інформації та підготовка драфту дослідження; обговорення драфту дослідження зі стейкхолдерами та підготовка рекомендацій; презентація дослідження та імплементація рекомендацій.

Захід організований за підтримки та участі Представництва НАТО в Україні та Центру з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS) при Міноборони Норвегії.

Як повідомляв Укрінформ, Міноборони розпочало реалізацію стратегічних напрямів протидії зловживанням в оборонному секторі відповідно до комплексної Антикорупційної програми на 2025-2026 роки.

Фото: НАЗК

Теги по теме
НАПК
Источник материала
loader
loader