Туск анонсував «непросту місію» президента Євроради у Будапешті
Туск анонсував «непросту місію» президента Євроради у Будапешті

Туск анонсував «непросту місію» президента Євроради у Будапешті

Під час голосування на Генасамблеї ООН резолюції щодо третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україні всі країни, за винятком однією (Угорщини – ред.) об’єдналися у питанні підтримки України. Президента Євроради Антоніу Кошту чекає «непроста місія» в Будапешті.

Про візит Кошти після Варшави до Будапешта під час спільного брифінгу для ЗМІ з президентом Євроради у вівторок у польській столиці повідомив глава уряду РП Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.

«Голосування в ООН показало, що Європа майже, за одним винятком, об’єднана у питанні України. Тут немає несподіванки. Я знаю, що тебе (звертання до Кошти – ред.) чекає непроста місія, зараз ти їдеш до Будапешта. Але незважаючи на результати цих переговорів (з прем’єром Угорщини Віктором Орбаном – ред.), я переконаний, що ЄС у питанні України буде дійсно об’єднаним і 6 березня ми зміцнимо Україну в її обороні і послабимо Росію», - підкреслив Туск.

Він нагадав, що напередодні ЄС ухвалив рішення щодо продовження санкцій проти РФ і це означає, «що не лише слова, але і тверді рішення свідчать: ЄС надалі підтримуватиме Україну».

Туск повідомив, що Єврокомісія «перебуває на хорошому шляху щодо підготови певного пакета» (допомоги для України – ред.), деталі якого стануть відомі 6 березня.

За його словами, в ЄС є усвідомлення того, що майбутні мирні переговори, «вимагають присутності Європи і цього очікує також Україна».

Туск зауважив, що на наступному засіданні Євроради 6 березня лідери говоритимуть про зміцнення європейської обороноздатності та підтримку України. За його словами, по цих питаннях ЄС веде активний діалог також з іншими країнами, які не входять до Спільноти, зокрема Великою Британією, Норвегією, Ісландією. Він висловив сподівання, що більша мобілізація країн у питаннях зміцнення обороноздатності призведе до зростання видатків у цій сфері.

Глава польського уряду поінформував, що у наступну неділю, 2 березня, ряд європейських лідерів зустрінеться у Великій Британії для обговорення спільних планів у сфері обороноздатності.

«Те, що спільні європейські кошти буде виділено на оборону, зокрема на проєкт «Щит Схід», і те, що в Європі відважніше говорять про використання заморожених активів РФ, показує, що безпека стає справжнім пріоритетом для Європи»,- констатував Туск.

Як передавало агентство, Європейська Рада на спеціальному засіданні 6 березня обговорить зміцнення оборонних можливостей Європи, а також посилення позицій України на полі бою та під час майбутніх мирних переговорів.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок Генеральна асамблеяООН ухвалила резолюцію, підтриману європейськими країнами, із закликом до справедливого і тривалого миру в Україні. В резолюції, зокрема, Генасамблея підтвердила свою прихильність суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Резолюцію підтримали 93 країни, 18 країн виступили проти резолюції і 65 утрималися.

Фото: PAP/Paweł Supernak

Теги по теме
ООН
Источник материала
loader
loader