Майже 600 компаній, які входять до Федерації роботодавців, релоковані в інші регіони
Майже 600 компаній, які входять до Федерації роботодавців, релоковані в інші регіони

Майже 600 компаній, які входять до Федерації роботодавців, релоковані в інші регіони

Майже 600 компаній та підприємств, які входять в Федерацію роботодавців України, релоковані в інші регіони країни; 247 підприємств зазнали руйнувань внаслідок російської агресії.

Про це на експертному форумі «Психічне здоров’я нації та реабілітація військових і цивільних під час війни: спільна справа держави, бізнесу та громадянського суспільства», який відбувся в Укрінформі, сказав генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

"Кожен власник бізнесу розуміє, що найголовніша цінність - це люди. Це ми чітко це бачили, коли були релокації. І зараз вони продовжуються. У нас майже 600 компаній перемістилося на захід країни та в центр", - сказав Іллічов.

Майже 600 компаній, які входять до Федерації роботодавців, релоковані в інші регіони - Фото 1

Також він зазначив, що 247 підприємств, які є членами Федерації роботодавців, зазнали руйнувань внаслідок російських обстрілів, велика кількість бізнесів продовжує працювати у прифронтових територіях. Понад 200 компаній працюють на оборонний сектор.

Іллічов додав, що наразі роботодавці вдаються до різних засобів підтримки своїх працівників - організація ментальної, соціально-психологічної підтримки, забезпечення житлом або компенсація витрат на житло працівникам у разі релокації, підтримка родин військовослужбовців.

На сьогодні, за даними ФРУ, біля 15% працівників з 8 тис. підприємств та компаній, які входять у Федерацію, були мобілізовані.

На думку гендиректора, одним із важливих засобів підтримки військового, який був демобілізований - повернення в свій колектив, на своє робоче місце.

"Велика кількість компаній продовжує виплачувати середню заробітну плату військовослужбовцям, допомагає сімʼям, але найкраща реабілітація, коли людина повертається в свій трудовий колектив, робить ті функції, які вона робила. Ми вважаємо, що це найшвидший шлях до адаптації. Головна роль держави - не дати нам зупинитися, допомагати через промислову, економічну політику, через державне замовлення", - сказав Іллічов.

Він нагадав, що великі роботодавці вже запроваджують ініціативи щодо соціально-психологічної підтримки ветеранів та працівників, але невеликі компанії часто не мають таких можливостей. В цьому випадку, на переконання Іллічова, такі ініціативи могли б бути реалізовані за підтримки і у співпраці з громадами.

Як повідомлялось, протягом 2024 року соціальні послуги отримували понад 82 тис. ветеранів війни та понад 37 тис. членів родин загиблих військових. Серед найбільш затребуваних - психологічна допомога, послуги адаптації та супроводу, стаціонарний та домашній догляд, короткотермінове проживання, представництво інтересів, транспортні послуги, консультування.

Теги по теме
Бизнес
Источник материала
loader
loader