Українські журналісти в російському ув'язненні піддаються тортурам, — Координаційний штаб
Українські журналісти в російському ув'язненні піддаються тортурам, — Координаційний штаб

Українські журналісти в російському ув'язненні піддаються тортурам, — Координаційний штаб

Охріменко порекомендував родичам незаконно затриманих людей оформити особистий кабінет і вносити туди всю нову інформацію

Керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко розповів, що українські жрналісти, які перебувають в російському ув'язненні піддаються тортурам. 

Про це він розповів в інтерв’ю Детектору медіа. 

Охріменко порекомендував родичам незаконно затриманих людей оформити особистий кабінет і вносити туди всю нову інформацію.

«Щодо медіа, то вони, звичайно, можуть говорити загалом про цю категорію ( медійників, — ред.)  бранців Кремля. Це можна і треба робити на всіх міжнародних майданчиках, залучати відомих журналістів, щоб вони писали заяви, публічні звернення до Путіна чи до Росії, до їхнього міністерства закордонних справ. Ми підтримуємо таку публічність. Ми готові долучитися до заходів, де обговорюють ці проблеми. Найдієвіше висвітлення цих питань саме на міжнародному рівні», — каже Богдан Охріменко. 

На запитання, чи помчали якесь особливе (негативне) ставлення до ув’язнених журналістів із боку Росії, він відповів: «На жаль, вони, як і всі, піддаються тортурам».

Також він уточнив, що росіяни не дуже охоче звільняють ув'язнених українських журналістів.

«Якби хотіли, їх би вже повернули. Історія, наприклад, із тим самим Максимом Буткевичем. Він був засуджений за якісь так звані злочини проти мирного населення. Оскільки Максим і журналіст, і правозахисник, він досить цікаво розповів інформацію про події, які з ним відбувалася в полоні. Вони взагалі до нас ставляться, як до людей третього сорту. Це фашизм, рашизм»,— підкреслив Керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

за даними ІМІ, нині в російському ув’язненні перебувають щонайменше 30 цивільних українських медійників та два журналісти-комбатанти. Загалом з початку російської агресії проти України, тобто з 2014 року, в російському полоні побували 112 журналістів.

У листопаді, після загибелі журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав, що Україна втратила сподівання на ефективну кулуарну адвокацію звільнення українських цивільних полонених і переводить цей процес у більш публічну форму. 

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) до кінця 2025 року планує представити доповідь щодо ситуації з журналістами, які утримуються в російських в'язницях. За словами секретаря Комітету ПАРЄ Роберта Фасіно, доповідь готуватиметься за пришвидшеною процедурою.

  • Читайте також: Залякування, викрадення родичів, тортури. Як росіяни переслідують і тримають у полоні українських журналістів

Фото: пресслужба Координаційного штабу

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
война Журналисты
Источник материала
loader
loader