Російські виробники хліба готують населення до серйозного здорожчання
Російські виробники хліба готують населення до серйозного здорожчання

Російські виробники хліба готують населення до серйозного здорожчання

У росії великі виробники хліба та хлібобулочних виробів вже повідомили торгові мережі про підвищення відпускних цін на 10 – 12%. Зростання вартості має розпочатися з 1 березня. Про це повідомляє 24 канал, пише agronews.ua.

Серед причин подорожчання хлібобулочної продукції виробники вказали на зростання вартості складської та транспортної логістики, збільшення податкового навантаження, підвищення цін на сировину тощо.

В Асоціації компаній роздрібної торгівлі підтвердили отримання повідомлень, наголосивши, що вони перебувають на розгляді. Там обіцяють, що в разі об’єктивних причин збільшення закупівельної вартості індексація цін відбуватиметься поступово шляхом стримування націнок на соціальні позиції хліба – у межах 5 – 7%.

Водночас президент російської гільдії пекарів та кондитерів Юрій Кацнельсон каже, що торгова націнка може досягати 35%, і саме вона чинить основний вплив на роздрібні ціни.

У російському союзі пекарів заявили, що зростання цін на хліб “зовсім не тішить” самих хлібопекарів, однак у середньому собівартість виробництва у 2024 році зросла на 27%.

“Кредити за нинішніми ставками стали непідйомними, щоб їх обслуговувати, потрібна висока рентабельність, а у нас вона становить лічені відсотки”, – пояснив президент союзу Дмитро Семенов.

Крім того, за його словами, дається взнаки дефіцит кадрів, який доходить до 40% від штатної чисельності окремих підприємств.



Перегляди: 0
Источник материала
loader
loader