Китай намітив приорітетні напрями розвитку агросектору
Китай намітив приорітетні напрями розвитку агросектору

Китай намітив приорітетні напрями розвитку агросектору

Влада Китаю 23 лютого оприлюднила «Документ номер 1» 2025 року, в якому викладено пріоритетні завдання щодо подальшого поглиблення реформ у сільських районах, а також кроки для просування всебічного підйому села.

Про це повідомляє Xinhua.

Зазначається, що «Документ номер 1» — це перший політичний документ, який публікує центральна влада Китаю на початку кожного року. Він розглядається як індикатор політичних пріоритетів держави.

Документ складається з шести розділів, що охоплюють головні аспекти: 

  • забезпечення постачань зерна та інших важливих сільськогосподарських продуктів;
  • закріплення результатів боротьби з бідністю;
  • розвиток місцевої промисловості;
  • просування сільського будівництва;
  • вдосконалення системи управління сільськими районами;
  • оптимізація системи розподілу сільських ресурсів.

Зазначається, що за допомогою реформ, відкритості та науково-технічних інновацій як рушійних сил країна забезпечуватиме національну продовольчу безпеку і всіма силами запобігатиме масштабним відкотам або падінню за межу бідності.

У ньому також особливо наголошується на важливості розвитку продуктивних сил нової якості в сільському господарстві відповідно до місцевих умов. Документ закликає до створення провідних високотехнологічних сільськогосподарських підприємств і прискорення наукових проривів у розведенні нових сортів сільськогосподарських культур.

Зазначається, що Китай підтримуватиме розвиток інтелектуального сільського господарства та розширюватиме сценарії застосування таких технологій, як штучний інтелект, великі дані та маловисотні системи.

Документ передбачає посилення підтримки великих проєктів у сільському господарстві та сільських районах коштом інвестицій із центрального бюджету, спеціальних казначейських облігацій із наддовгим терміном погашення та цільових облігацій місцевих органів влади. Водночас передбачається задіяти інструменти грошово-кредитної політики для стимулювання фінансових установ до збільшення капіталовкладень у підйом сільських районів.

У документі також наголошується на важливості активізації реформ ціноутворення на воду та прав на воду в сільськогосподарському секторі, посилення управління водокористуванням і розширеного застосування водоощадних технологій зрошення.

Источник материала
loader
loader