В Україні кожна п’ята дитина з початку повномасштабної війни втратила близького родича або друга - ЮНІСЕФ
В Україні кожна п’ята дитина з початку повномасштабної війни втратила близького родича або друга - ЮНІСЕФ

В Україні кожна п’ята дитина з початку повномасштабної війни втратила близького родича або друга - ЮНІСЕФ

Кожна п’ята дитина в Україні (21%) з початку повномасштабного вторгнення Росії втратила близького родича або друга.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на результати опитування, проведеного Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Опитування дозволило з’ясувати, які саме обставини, пов’язані з війною, бойовими діями могли стати джерелом стресу та переживань у підлітків.

Значна частка опитаних, зокрема 63%, вказали, що їхня сім’я зазнала економічних труднощів. 59% опитаних зауважили, що їхній близький родич або друг брав участь у бойових діях, 59% – що вони особисто чули або бачили бої.

35% повідомили, що їхній близький родич або друг отримав травми, 31% особисто бачили людей, які були поранені або вбиті.

За даними ЮНІСЕФ, війна спричинила масове тимчасове переселення майже половини опитаних в інші міста, області та за кордон.

Бойові дії, вимушене переселення зумовили зміну форм навчання.

Понад третина (37%) опитаних навчаються онлайн (переважно підлітки, як проживають в інших регіонах країни), 30,1% – офлайн, 28,5% поєднують онлайн- та офлайннавчання.

Понад третина опитаних, які проживають за кордоном, одночасно навчаються у закладі за кордоном та в українській школі.

ЮНІСЕФ у своїх висновках зазначає, що до 2022 року переважна більшість підлітків почувалися щасливими. Війна спричинила погіршення психологічного самопочуття українців, зокрема дітей.

Як резюмується у звіті, серед опитаних молодих людей істотно зменшилась частка тих, які почуваються щасливими в цілому.

Зокрема, визнати себе щасливою людиною перешкоджають, по-перше, стрес і власні переживання, пов’язані з війною, по-друге, несприятлива соціальна атмосфера, переживання оточуючих.

Опитування, проведене у 2022-2023 роках за підтримки ЮНІСЕФ в Україні, охопило 23 612 підлітків у віці 11-17 років. Опитуванням були охоплені 24 області та Київ.

Як повідомляв Укрінформ, за даними опитування групи "Рейтинг", попри усі виклики війни, абсолютна більшість опитаних (81%) не планують переїжджати зі свого регіону.

Фото: ДСНС

Теги по теме
Украина война Дети
Источник материала
loader
loader