Заява Стармера про готовність розгорнути війська в Україні збуджує публічний дискурс - політолог
Заява Стармера про готовність розгорнути війська в Україні збуджує публічний дискурс - політолог

Заява Стармера про готовність розгорнути війська в Україні збуджує публічний дискурс - політолог

Заява прем’єр-міністра Великої Британії про готовність відправити військових в Україну дуже своєчасна і вплине на суспільне сприйняття.

Таку думку в коментарі Укрінформ висловив директор Школи політичної аналітики НаУКМА Максим Яковлєв.

«Дуже правильно, що Кір Стармер заявив про готовність розгорнути війська. Хтось має це говорити. Коли вперше про участь військових сказав Макрон, всі лякались, а коли про це говорять троє, це вже збуджує публічний дискурс і всі звикають до думки, що це можливо», – вважає експерт.

За його словами, зустріч у Парижі могла бути спонтанною реакцією на різкі заяви віцепрезидента США Джей Ді Венса на безпековій конференції у Мюнхені.

«Це влучно і красиво. Після Мюнхенської конференції треба було щось таке робити, не можна було залишати все на тій ноті, якою вона закінчилася. Навряд чи зустріч планувалася наперед, раз чуємо критику самого формату її проведення. Швидше, це спонтанна реакція на те, що прозвучало у Мюнхені», - зазначив експерт.

На думку політолога, позиція президента США Дональда Трампа для європейських політиків не була новиною, оскільки ще за своєї першої каденції він висловлював претензії на їхню адресу і вимагав збільшувати видатки на ОПК.

«Країнам Європи дійсно слід було давно дуже серйозно вкладатися у свою оборону. Зроблено перший крок у загальному збадьоренні Європи і слідкуємо, що далі», - сказав Яковлєв, додавши: «Щоб тільки він не виявився таким собі демонстративним пшиком».

За словами експерта, європейським діячам бракує розуміння, якої чисельності контингент був би потрібен в Україні і де його слід було б розмістити, щоб стримати росіян від повторного нападу на Україну.

«А військових має бути багато – у них самих стільки нема. Попри те, що повномасштабна війна в Європі триває три роки, її країни дуже повільно нарощують збройний потенціал», - зауважив Яковлєв.

Як повідомлялся, 17 лютого президент Франції Еммануель Макрон провів екстрену зустріч з представниками Німеччини, Данії, Нідерландів, Іспанії, Великої Британії, Польщі та Італії, а також з керівництвом НАТО і ЄС. За даними деяких європейських видань, під час заходу виникла дискусія між політиками щодо можливості відправлення до України миротворчого контингенту.

У середу, 19 лютого, Франція планує провести другу зустріч для обговорення України та європейської безпеки. ЗМІ інформують, що цього разу були запрошені європейські країни, які не брали участь у першому саміті у понеділок, а також союзник по НАТО Канада.

Фото: Simon Dawson

Теги по теме
США Эммануэль Макрон
Источник материала
loader
loader