Bloomberg: Єврокомісія може посилити регулювання «Вотсапа»
Bloomberg: Єврокомісія може посилити регулювання «Вотсапа»

Bloomberg: Єврокомісія може посилити регулювання «Вотсапа»

Середньомісячна кількість користувачів відкритих каналів у «Вотсапі» у ЄС у другому півріччі 2024 року перевищила 45 мільйонів.

Месенджер «Вотсап» компанії Meta досяг важливої віхи охоплення користувачів у Європейському Союзі, яке може поставити його перед біль суворими вимогами за законом «Про цифрові послуги». Про це повідомив Bloomberg.

Відкриті канали у «Вотсапі», що їх ведуть медіа, блогери, громадські активісти, і за законом порівнюються із соцмережею, у середньому мали близько 46,8 мільйонів користувачів щомісяця у другій половині 2024 року, повідомила компанія Meta 14 лютого.

«"Вотсап" опублікував кількість користувачів, що перевищує порогове значення для позначення як дуже великої онлайн-платформи відповідно до закону "Про цифрові послуги"», — повідомив речник Єврокомісії Томас Реньє медіа в електронному листі, проте від коментарів утримався.

Комісія, яка є виконавчим органом ЄС, посилює перевірку соціальних медіа, намагаючись приборкати владу переважно американських технологічних компаній. Адміністрація Дональда Трампа розкритикувала ці зусилля, а віце-президент Джей Ді Венс минулого тижня на Мюнхенській конференції з безпеки критикував чиновників ЄС за спроби регулювати онлайн-мовлення.

Законом «Про цифрові послуги» встановлено суворіші вимоги до модерації для особливо великих онлайн-платформ, у яких кількість активних користувачів в ЄС перевищує 45 мільйонів осіб на місяць.

Використання основної функції обміну повідомленнями для месенджерів не враховується для такого визначення.

Комісія все одно має визначити, чи слід відносити «Вотсап» до цієї категорії та посилювати регулювання.

Медіа вказує на те, що платформ мають інформувати Єврокомісію про кількість активних користувачів кожні шість місяців.

Месенджер «Телеграм» також опублікував цього тижня оновлення, в якому зазначено, що щомісячна кількість користувачів у ЄС його загальнодоступних каналів «значно менша 45 мільйонів».

«"Tелеграм" надав комісії цифри, зосереджуючись лише на своїх відкритих каналах, що було одним із моментів, які ми мали розглянути. — повідомив Томас Реньє під час прес-конференції у вівторок — "Телеграм" підтверджує, що вони нижче порогу».

  • Читайте також: Віцеканцлер Німеччини закликав Європу створити свою соцмережу

Відповідно до закону «Про цифрові послуги, дуже великі онлайн-платформи повинні проводити оцінку ризиків поширення незаконного та шкідливого контенту та впроваджувати стратегії протидії. Штрафи за невиконання вимог закону можуть сягати 6% річного глобального обсягу продажів компанії.

Нагадаємо, директор із глобальної політики Meta Platforms Inc. на Мюнхенській безпековій конференції заявив, що технологічний гігант готовий звернутися до президента Дональда Трампа, якщо Європейський Союз використовуватиме свої цифрові правила для націлювання на продукти компанії.

Фото: застосунок «Вотсап» на смартфоні / Pexels

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Евросоюз Еврокомиссия
Источник материала
loader