![«Скуповують усе, що можуть». Як росіяни використовують криптовалюту для обходу санкцій на мільярди доларів на місяць](https://thumbor.my.ua/CUGi38GrvlBg5Aj8Ib564GRibYQ=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F2305222710b481ac6ea324a9b1835c97.jpg)
«Скуповують усе, що можуть». Як росіяни використовують криптовалюту для обходу санкцій на мільярди доларів на місяць
Росіяни активно використовують нетрадиційну валюту, криптовалюту для проведення розрахунків в обхід санкцій, цю інформацію активно моніторять Україна та її партнери.
Найбільшу перевагу росіяни віддають токену USDT, його оборот, за грубою оцінкою, становить USDT 5−7 млрд щомісяця. Про це заявив уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк, повідомляє Інтерфакс-Україна.
На його думку, це незначний показник, якщо брати до уваги загальний обсяг торгівлі РФ, однак і він дає росіянам простір для суттєвих маневрів в обході встановлених обмежень.
«Криптовалюта, stablecoin, USDT, одним словом — нетрадиційна валюта. Завдяки, зокрема, інсайдерській інформації, у нас є багато відомостей про те, що відбувається на цьому ринку: як росіяни для здійснення постачання підсанкційних продуктів скуповують усе, що вони тільки можуть скупити на ринках Центральної Азії в цих сферах», — розповів Власюк.
За його словами, інформація про використання росіянами криптоактивів з метою обходу санкцій із серпня 2024 року активно моніториться і береться до уваги під час комунікації з партнерами.
«У результаті в грудні 2024 року було ухвалено санкційне рішення Великої Британії щодо групи, яка обходила санкції через криптовалюти. Американці теж дуже зацікавилися цією сферою. У нас були детальні діалоги з командами США і Британії з приводу того, як відбувається обхід санкцій із використанням крипти», — повідомив уповноважений.
Власюк припустив, що, з огляду на це, слід очікувати подібних санкційних рішень у майбутньому. «Чесно кажучи, я не бачу, як росіяни зможуть користуватися нетрадиційними формами грошей у довгостроковій перспективі, тому що все це відносно легко технічно відслідковується і зупиняється», — резюмував він.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)