NASA оголосило дату повернення астронавтів, які опинилися на МКС
Двоє американських астронавтів, які застрягли на Міжнародній космічній станції з червня, можуть повернутися на Землю раніше, вже в березні, заявило NASA у вівторок. Досвідчені астронавти Бутч Вілмор і Суні Вільямс мали провести на МКС вісім днів, але залишаються там уже понад вісім місяців через проблеми з руховою системою їхнього космічного корабля Boeing Starliner.
Американське космічне агентство вирішило, що Starliner повернеться на Землю без екіпажу після проведення кількох тижнів інтенсивного тестування, і в серпні оголосило, що доручає SpaceX Ілона Маска доставити астронавтів додому. Маск, один із найближчих радників президента Дональда Трампа, у січні пообіцяв повернути їх на Землю «якнайшвидше». Місія SpaceX під назвою Crew-9 привезла на МКС двох астронавтів у вересні на кораблі Dragon, залишивши два вільні місця для Вілмора і Вільямс.
Суні Вільямс і Бутч Вілмор
Однак їхнє повернення відклали після того, як NASA оголосило, що Crew-10, який мав замінити їх, не вирушить у космос раніше кінця березня. Згідно з новим планом, NASA повідомило у вівторок, що місія Crew-10 запланована на 12 березня, «за умови готовності місії». Замість використання нового космічного корабля Dragon, що потребує додаткової підготовки, для цієї місії буде застосовано вже випробуваний апарат під назвою Endurance.
Астронавти повернуться на Землю після кількаденного періоду передачі зміни, додали в агентстві. У січні Вілмор і Вільямс заявили, що залишаються в хорошому настрої, мають достатньо їжі та насолоджуються часом на станції.
Хоча їхнє тривале перебування в космосі є винятковим випадком, воно ще не перевищило рекорд Френка Рубіо, який провів на МКС 371 день у 2023 році після того, як російський корабель, призначений для його повернення, зазнав витоку охолоджувальної рідини.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)