![Україна збільшує торгівлю з Німеччиною](https://thumbor.my.ua/4xCgaFcQJdEh5-cRCvJxvkqKQF4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F226%2F4724cee06d22773cffaf70336978a85f.jpg)
Україна збільшує торгівлю з Німеччиною
Голова Східного комітету німецької економіки Катріна Клаас-Мюльхойзер зазначила, що Україна набуває дедалі більшої ваги у двосторонній торгівлі з Німеччиною і стає привабливішою для інвестицій навіть у умовах війни.
Німецький експорт до України минулого року зріс на 1,2 млрд євро до 8,2 млрд євро (+17%). Український експорт до Німеччини зріс майже на 20%, що є другим найшвидшим темпом зростання в регіоні.
Це покращило позицію України у порівнянні з Росією, торгівля з якою продовжує зменшуватися. Але ж ви самі розумієте, що це про легальну торгівлю. На жаль, інший сегмент нікуди не дівся.
46% компаній, опитаних Східним комітетом та KPMG, розглядають можливість інвестувати в Україну протягом наступного року. Україна посідає третє місце після Польщі та Румунії серед пріоритетних цільових країн для німецьких інвесторів.
Вже 21% опитаних компаній здійснили інвестиції в Україну. Ще 18% готові інвестувати після ймовірної мирної угоди між нашою державою та окупантами.
Україна має потенціал стати енергетичним центром для ЄС, альтернативним виробничим місцем та важливим гравцем у сферах ІТ та аутсорсингу. Клаас-Мюльхойзер закликає новий уряд Німеччини продовжувати підтримувати реформи та європейську інтеграцію України.
Торгівля Німеччини з Росією продовжує падати, зменшившись на 25% до 9,4 млрд євро, з яких німецький експорт до РФ впав на 15%, а імпорт з РФ – на 50%. Росія опустилася на 45 місце серед торговельних партнерів Німеччини.
Загальний обсяг торгівлі Німеччини з країнами Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії перевищив півтрильйона євро. Це становить 19% від загального обсягу зовнішньої торгівлі Німеччини.
Експорт до цих регіонів зріс майже на 1%, тоді як імпорт зменшився на 1,8%, в основному через падіння імпорту з Росії. Близько 55% опитаних компаній очікують, що ці регіони стануть більш важливими для їхнього бізнесу до 2030 року.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)