![США вперше після інавгурації Трампа направили ракетний есмінець через Тайванську протоку](https://thumbor.my.ua/z8gKoLJVRkaKrm8WGleaWqIr2Zc=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F3c973339d1360e963a239d6cd427e2fb.jpg)
США вперше після інавгурації Трампа направили ракетний есмінець через Тайванську протоку
Про це пише Reuters, передає Укрінформ.
Есмінець із керованими ракетами «Ральф Джонсон» (USS Ralph Johnson) і дослідницьке судно «Боудітч» (USNS Bowditch) 10-12 лютого пройшли протокою із півночі на південь у бік Південнокитайського моря.
«Транзит відбувся через коридор у Тайванській протоці, який знаходиться за межами територіальних морів будь-якої прибережної держави», - сказав речник Індо-тихоокеанського командування ЗС США Метью Комер.
Він підкреслив, що в межах цього коридору всі країни користуються свободою судноплавства у відкритому морі та польотів і можуть здійснювати інші законні дії на морі, пов’язані з цими свободами.
Китайські військові, своєю чергою, повідомили про направлення своїх сил для спостереження за американськими кораблями.
«Дії Сполучених Штатів надсилають неправильні сигнали та збільшують ризики для регіональної безпеки», - йдеться в заяві Східного оперативного командування армії Китаю.
В Управлінні уряду КНР у справах Тайваню, коментуючи транзит військових кораблів США, наголосили, що Тайвань є основним інтересом для країни і Сполучені Штати повинні діяти в тайванському питанні обережно.
«Ми рішуче проти цього і ніколи не допустимо будь-якого зовнішнього втручання. Ми маємо тверду волю, повну впевненість та здатність відстоювати суверенітет і територіальну цілісність нашої країни», - сказала речниця управління Чжу Фенлянь.
ВМС США у рамках місії з підтримки свободи судноплавства в Тайванській протоці, приблизно раз на місяць проходять цим важливим морським шляхом.
Востаннє морський патрульний літак ВМС США P-8A Poseidon пролетів над протокою наприкінці листопада минулого року, а військовий корабель проходив цим водним шляхом у жовтні разом із канадським військовим кораблем.
Тайванська протока шириною близько 180 км розділяє материковий Китай та острів Тайвань і є частиною Південнокитайського моря. Пекін вважає демократично керований Тайвань власною територією і заявляє про свою юрисдикцію над цією протокою.
Натомість Тайвань, Сполучені Штати та їхні союзники вважають Тайванську протоку міжнародним водним шляхом, що не підпадає під одноосібний китайський суверенітет.
Як повідомляв Укрінформ, президент Тайваню Лай Чінте закликав міжнародні організації припинити виключення країни зі свого складу через політичні міркування та дати острову можливість долучитись до протидії глобальним викликам.
Фото: U.S. Navy
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)