Заморожування допомоги США впливає на розслідування воєнних злочинів Росії, — Rеuters
Заморожування адміністрацією США міжнародної допомоги почало позначатися на роботі з притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини в Україні. Про це повідомляє агентство Rеuters з посиланням на власні джерела.
За даними видання, після початку повномасштабного вторгнення Україна відкрила понад 140 тисяч кримінальних справ щодо російських воєнних злочинів.
У розслідуваннях брали участь, зокрема, фінансовані США міжнародні ініціативи. Сполучені Штати фінансували, зокрема, діяльність консультативної групи з тяжких злочинів, яка допомагала в розслідуванні.
Також, згідно з українським документом про фінансування та скорочення допомоги США, з яким ознайомилося агентство, надавалися кошти на шість проєктів Генеральної прокуратури України вартістю 89 млн доларів. Зараз вирішується їхня доля, виділення коштів для п'яти з них уже заморожено, повідомили агентству п'ять співрозмовників.
Два з цих проєктів фінансувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), три — Міжнародне бюро з питань боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності та один — безпосередньо Державний департамент США, йдеться в документі.
З виділеного фінансування 47 мільйонів доларів було безпосередньо призначено на притягнення до відповідальності за воєнні злочини.
3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали у підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.
59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.
Читайте також:
- Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
- «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
- Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)
Фото: Алесь Усцінаў / Pexels
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)