В Україні запустили медіаплатформу Signal to Resist, присвячену опору та звільненню окупованих територій
В Україні розпочинає роботу медіаплатформа Signal to Resist, присвячена опору та деокупації тимчасово захоплених Росією територій України. Про це повідомляє команда проєкту.
Найсамперед платформа ставить за мету комплексно дослідити період російської окупації Херсона, розповісти про спротив та сміливість херсонців, висвітлити роботу Сил оборони та партизанського руху і зафіксувати воєнні злочини росіян.
Команда медіаплатформи Signal to Resist збиратиме особисті історії цивільного та воєнного спротиву окупації, а також аналізуватиме важливі епізоди цього періоду, контроверсійних персонажів та діяльність руху опору. Авторські матеріали виходитимуть раз на тиждень, всі історії дублюватимуться англійською. Однією з героїнь проєкту є журналістка та мати трьох дітей Світлана Горєва, яка не виїжджала з Херсона під час окупації.
Головним редактором Signal to Resist став журналіст із Харкова Дмитро Кузубов, який створював репортажі про російські воєнні злочини для «Української правди», hromadske, Liga.net тощо.
«Після початку повномасштабної війни я працював переважно на території Харківської області, тож цей проєкт став для мене викликом. Торік ми з командою тричі їздили в Херсон і спілкувалися з людьми з різних галузей, які в той чи інший спосіб чинили спротив в окупації, й, попри загрози власному життю, а часом — ув’язнення й тортури — не здалися й не відмовилися від України.
З деокупації Херсона минуло вже понад два роки, проте ці історії не варто забувати; до того ж, частина з них досі невідома широкому загалу. Отже, ми намагатимемося висвітлити їх на нашій платформі й заповнити білі плями», — каже Кузубов.
Цьогоріч команда проєкту планує також презентувати документальний фільм про опір Херсона з досі невідомими широкому загалу деталями спротиву. Над стрічкою працює естонський режисер та сценарист Ільмар Рааґ, а також українські кінематографісти з компанії DGTL RLGN, відомої документальною стрічкою «Байконур. Вторгнення» (2021) та художньою «Назавжди-назавжди» (2023). Фільм планують презентувати вже цьогоріч.
«Я хочу зробити чесний аналіз, щоб решта світу могла навчитися з цього досвіду. Сам по собі, як іноземець, я не можу цього зробити. Тому працюю з командою, й ми просимо про допомогу. Якщо реальні люди поділяться своїми спогадами, фотографіями та відео, тоді історія буде правдивою.
Мені здається, що цей проєкт надзвичайно важливий, щоб і на Заході ми говорили не лише про закінчення війни, але й пам’ятали про всі злочини, які здійснюються під російською окупацією. І найголовніше — щоб не забували про людей, які досі перебувають в умовах окупації і чекають на повернення України», — каже Ільмар Рааґ.
Медіаплатформа Signal to Resist відкрита до співпраці. Зі всіма питаннями та пропозиціями або щоб розказати свою історію пишіть на електронну пошту signaltoresist@gmail.com.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)