![Нафта дорожчає через занепокоєння щодо перебоїв з постачанням](https://thumbor.my.ua/YmHkGgMYSSy-HaY-zmpvqG3lrts=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F168ac14bf1dd2d7bb153105e56350b87.jpg)
Нафта дорожчає через занепокоєння щодо перебоїв з постачанням
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 24 центи, або 0,32%, до 76,11 долара за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate подорожчала на 19 центів, або 0,26%, до 72,51 долара.
Обидва контракти продемонстрували зростання майже на 2% на попередній сесії після трьох тижневих втрат поспіль.
У дослідницькій записці ANZ йдеться про те, що відкат відбувся через ознаки скорочення постачання.
«Видобуток нафти в Росії не досяг квоти ОПЕК+ у січні, що зменшило занепокоєння щодо надлишку пропозиції. Видобуток впав до 8,962 мільйона барелів на добу і на 16 000 б/д нижче затвердженого рівня згідно з угодою про видобуток», - написали аналітики.
Транспортування російської нафти до Китаю та Індії, найбільших світових імпортерів сирої нафти, було значно порушено через санкції США минулого місяця, спрямовані проти танкерів, виробників і страховиків.
Неспокій у постачанні додають санкції США щодо мереж, що постачають іранську нафту до Китаю, після відновлення минулого тижня «максимального тиску» на експорт іранської нафти Дональдом Трампом.
Проте протидією зростанню цін став останній тариф Трампа, який міг призвести до зниження глобального зростання та попиту на енергію.
У понеділок Трамп суттєво підвищив тарифи на імпорт сталі та алюмінію до США до 25% «без винятків і звільнень», щоб допомогти галузям, які переживають труднощі, що може збільшити ризик торгової війни на кількох фронтах.
Мита вдарять по мільйонах тонн сталі та алюмінію, імпортованих з Канади, Бразилії, Мексики, Південної Кореї та інших країн.
Минулого тижня Трамп запровадив 10% додаткові мита для Китаю, за що Пекін відповів власними зборами на імпорт деяких товарів із США, включаючи 10% мита на сиру нафту.
Крім того, зважаючи на попит на сиру нафту, Федеральна резервна система США чекатиме до наступного кварталу, перш ніж знову знизити ставки, за словами більшості економістів, які раніше очікували зниження в березні.
ФРС стикається із загрозою зростання інфляції через політику Трампа. Збереження ставок на вищому рівні може обмежити економічне зростання, що вплине на зростання попиту на нафту.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)