![У Харкові відкрили ще одну безпечну локацію для навчання](https://thumbor.my.ua/WlHCOHoSC6oDidZxNjay0_HMzXk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F450%2Ff6523c8289c3c90ac119e2742b317fb9.jpg)
У Харкові відкрили ще одну безпечну локацію для навчання
Новий безпечний освітній простір відкрили 10 лютого в Холодногірському районі. У заході взяли участь міський голова Ігор Терехов та голова Офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у місті Дніпро Федеріко Серсале.
Локація була створена за підтримки міжнародних партнерів з УВКБ ООН, які профінансували капремонт укриття та його оснащення обладнанням і меблями. Це вже десятий безпечний освітній простір у Харкові, який працюватиме у змішаному форматі навчання.
Загальна площа приміщень — 389 кв. м. Там облаштовані чотири навчальні кабінети, медпункт, санвузли, кімната для відпочинку. Навчальний процес проходитиме у дві зміни. Загалом у новій локації, побудованій з урахуванням усіх вимог та нормативів, навчатимуться 345 школярів та 45 студентів професійно-технічної освіти.
Як розповів Ігор Терехов, будівництво безпечних освітніх просторів триває в різних районах міста.
«У вихідні цей простір використовуватиметься для адаптації дошкільнят до освітнього процесу. Зараз у Харкові будується ще кілька таких підземних шкіл. Наприклад, велику школу плануємо відкрити за кілька місяців у Шевченківському районі. Також будується освітній заклад у Жихорі — там менша кількість дітей, але важливо, щоб вони не долали великі відстані до метро. Велика підземна школа буде і в Салтівському районі. Головне, що школярі зможуть навчатися очно. Особливо це важливо для учнів 11-х класів. Ми бачили, як спочатку батьки сумнівалися щодо навчання в метро, але згодом там не залишилося жодного вільного місця. Так же й тут — попит великий, місць обмаль», — зазначив мер.
Також Ігор Терехов акцентував на необхідності відновлення житлового фонду та залучення міжнародної допомоги для реконструкції пошкоджених будинків.
«Водночас, крім освітньої інфраструктури, ми маємо відновлювати житло. Це сьогодні одна з головних проблем Харкова. Ми залучаємо міжнародних партнерів, зокрема уряди Швейцарії та інших країн, щоб допомогти з відбудовою житлових будинків. Уже виділено 47 млн євро на необхідне обладнання, і робота триває», — зазначив мер.
Федеріко Серсале подякував міській владі за ініціативу зі створення безпечних просторів для навчання дітей. Він зазначив, що організація продовжить підтримувати Харків, адже питання освіти в умовах війни залишається критично важливим.
«Ми розуміємо, що діти мають навчатися в безпечних умовах. І хоча школи під землею — це не найкращий варіант, але зараз це необхідно. Наше агентство підтримало цей проєкт і продовжить допомагати місту. Ми маємо офіс у Харкові, тому забезпечуємо гуманітарне реагування, допомагаючи внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від війни, зокрема, й дітям. Ми будемо тут і надалі», — повідомив Федеріко Серсале.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)