![Оновлена програма базової загальновійськової підготовки: у Міноборони розповіли деталі](https://thumbor.my.ua/5fp0SESSUvwXMaLB8DaeU13E7cY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4c20968973938a953bfd3380be38e366.jpg)
Оновлена програма базової загальновійськової підготовки: у Міноборони розповіли деталі
Як передає Укрінформ, про це повідомило Міноборони.
В оновленій програмі загальна тривалість навчання залишається без змін - 1,5 місяці (з урахуванням надання рекрутам днів на відпочинок), з яких 41 доба відведена на заняття, шість – на відпочинок, одна - на адміністративні питання.
Загальний обсяг підготовки - 372 навчальні години.
Процес удосконалення минулого видання, з урахуванням пропозицій елітних бойових військових частин, очолив заступник головнокомандувача ЗСУ полковник Олег Апостол.
У Міноборони нагадали, що з 1 листопада 2024 року термін БЗВП становить 1,5 місяці.
Програма БЗВП, яку головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський затвердив наприкінці 2024 року, розпочинається з 10 лютого.
Ключовими нововведеннями оновленої програми БЗВП є так званий «нульовий день»/день «перезавантаження» (адаптація цивільного до військового середовища), нарощений зміст психологічної підготовки, вивчення програмного забезпечення «Кропива», розширений курс з домедичної допомоги, додана «маршева» підготовка (фізичні тренування) для формування витривалості військовослужбовців. та розширений курс з домедичної допомоги.
Як наголосили у Міноборони, важливим є те, що навчальна програма включає удосконалені стрілецькі вправи з індивідуальної зброї на короткі дистанції (бій в безпосередньому контакті з противником до 100 м) та на швидкість, на що передбачене виділення додаткових боєприпасів.
Вправи удосконалені представниками бойових підрозділів, які якісно нищать ворога на своїх напрямках.
Також програмою передбачена підготовка із психологічної стійкості військовослужбовців шляхом переглядів фільмів віртуальної реальності «Перший бій».
За словами заступника міністра оборони бригадного генерала юстиції Сергія Мельника, «нова програма БЗВП - це результат ретельного аналізу бойового досвіду наших підрозділів. Ми оптимізували навчальний процес, прибравши застарілі елементи та зосередившись на практичних навичках, психологічній стійкості та інших критично необхідних функцій на сучасному полі бою».
Програма включає чотири основні блоки, зокрема ознайомчий курс, на який відведені вісім годин, курс індивідуальної підготовки - 107 годин, навчання дій у складі підрозділу - 209 годин та комплексне тактичне заняття - 48 годин.
За результатами успішного навчання військовослужбовці отримують сертифікат та класну кваліфікацію за ВОС-100 «стрілець».
Наступним етапом підготовки є фахові курси відповідно до визначених посад у бойових підрозділах, де військові здобувають поглиблені знання та навички за конкретною військово-обліковою спеціальністю.
Як повідомляв Укрінформ, представники Сил тероборони ЗСУ і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації пройшли навчання на фахівців соціального супроводу військових та їхніх родин.
Фото: Головнокомандувач ЗСУ, Facebook
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)