![Активність землетрусів на Санторіні набирає обертів](https://thumbor.my.ua/iEsYbd-qjLFovz7tnDV71Q0jnNY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2Fda4381347cb13cfbbc5f33919dcb58b3.jpg)
Активність землетрусів на Санторіні набирає обертів
На острові Санторіні, популярному туристичному напрямку Греції, оголошено надзвичайний стан через збільшення сейсмічної активності. Від кінця січня цього року мешканці та туристи стикаються з серією землетрусів, які трясуть острів кілька разів на день, а інколи й через кілька хвилин.
Перші підземні поштовхи були дуже слабкими і мало помітними, але з настанням лютого активність збільшилася: землетруси стали більш потужними і частими. Вчені повідомляють, що за останні два тижні на острові було зафіксовано кілька тисяч поштовхів, більшість із яких мали магнітуду понад 4,0. Такі землетруси, здебільшого з глибиною менше ніж 10 км, є досить сильними, щоб відчуватися людьми, що мешкають на Санторіні та сусідніх островах. Найсильніший землетрус магнітудою 5,1 стався 6 лютого і був відчутний навіть в Афінах, на Криті та в частинах Туреччини, розташованих на відстані більше 240 км від епіцентру. Цей поштовх спричинив обвали каміння на прибережних скелях острова і пошкодив деякі вразливі будівлі.
Ситуація на острові викликає серйозне занепокоєння серед місцевих жителів і туристів. З початку лютого острів покинули близько 11 000 осіб, оскільки багато хто побоюється, що активність землетрусів може бути передвісником вулканічного виверження. Це природне явище обумовлене сейсмічною активністю в зоні, де Африканська тектонічна плита зустрічається з Євразійською плитою, що призводить до великої кількості розломів і вулканів. Острів Санторіні, утворений вулканічною кальдерою, є одним з найбільш сейсмічно активних регіонів у світі. Вулканічна діяльність на острові була помітною ще в середині ХХ століття, коли відбулося останнє виверження. Вчені зазначають, що поточні землетруси можуть бути пов’язані з рухом магми під поверхнею, хоча вони і не відбуваються безпосередньо під самим островом. Водночас, дослідження показали, що ці поштовхи не є прямим передвісником нового виверження, але можуть бути ознакою активізації місцевих розломів.
Не можна виключати можливість ще більш потужного землетрусу в майбутньому, хоча ймовірність цього оцінюється всього в 5%. Дослідники застерігають, що такі «рої землетрусів», які можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів, іноді сповільнюються, але можуть знову посилюватися, створюючи додаткові труднощі для місцевих жителів і туристів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)