Їхній Мураєв, злет медіагрупи «Ми — Україна» і секта-майстерня в університеті Карпенка-Карого
Їхній Мураєв, злет медіагрупи «Ми — Україна» і секта-майстерня в університеті Карпенка-Карого

Їхній Мураєв, злет медіагрупи «Ми — Україна» і секта-майстерня в університеті Карпенка-Карого

«ДМ» проаналізував і розібрав теми, які обговорюють на цьому тижні.

П’ятниця, 7 лютого  2025 року

Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа».

 

Привіт. На зв’язку команда «Детектора медіа», яка продовжує працювати попри всі складнощі.

 

Як створити медіахолдинг на третій рік війни

Канал «Ми — Україна» з’явився в перший рік після повномасштабного вторгнення нібито з ініціативи та коштом частини колишніх співробітників закритої медіагрупи Ахметова. Зараз це два цифрові загальнонаціональні канали, радіостанція з частотою в столиці та намірами розширювати мережу на інші обласні центри.

Як канал без відомих інвесторів, а на початку навіть без власного обладнання, швидко отримав місце в телемарафоні, всі потрібні ліцензії і розрісся до медіагрупи? Це захоплива історія з багатьма невідомими. В ній розбиралася Наталка Данькова.

Скільки коштують телемарафони?

Трохи цікавих цифр. З 1 січня по 31 грудня на виробництво двох марафонів — «Єдині новини» та «FreeДом», а також програм для «‎Дому» та The Gaze із держбюджету витратили більш ніж 860 млн грн.

Порівняно з попереднім роком витрати скоротилися. У 2023 році бюджет цих проєктів сягав майже 930 млн грн, натомість у 2022 році — майже 400 млн грн.

Аналітикиня проєкту Dozorro TI Ukraine Наталія Іжицька детально проаналізувала, скільки і кому заплатили за створення марафонів та програм іномовлення в минулому році. Посилання на текст тут.

Їхній, а не наш

Якщо описати Євгена Мураєва одним словом, це буде «провокатор». За свою недовгу, але яскраву пропагандистсько-політичну кар’єру він повісив банер «Тут наша земля» на штабі Майдану, назвав політичного в’язня Олега Сенцова терористом, відправив свій телеканал брати інтерв’ю в Миколи Азарова в доповненій реальності.

Дев’ятнадцять років тому Мураєв уперше обрався до обласної ради в Харкові, сьогодні язик довів його нібито аж до Пекіна, де Євген переховується від чергового звинувачення в державній зраді. Хоча кілька джерел «ДМ» стверджують, що його невдале недавнє інтерв'ю начебто з Китаю було постановкою, а насправді перебуває він у Росії. Олександр Морський розповідає історію злету і падіння Євгена Мураєва — і робить це блискуче. Насолоджуйтесь.

Що там у марафоні?

Ігор Куляс з початку війни дивиться ефіри телемарафону, а після виходу з нього Суспільного — ще й ефір  Першого каналу Суспільного, щоб моніторити дотримання стандартів. Що і хто говорив в ефірах каналів про наступ ворога на Покровському напрямку? Як коментували і що розповіли глядачам про події довкола зміни керівництва Агенції оборонних закупівель? Як висвітлювали головну тему зовнішньополітичної тематики  наприкінці січня — призупинення американської фінансової допомоги Україні? Спойлер:  у телемарафоні знову частину тем ігнорували, а частину висвітлювали однобоко. Тимчасом Перший канал давав повну, глибоку та всебічну інформацію і дотримувався балансу в представленні думок партії влади та опозиції. Детальніше читайте в матеріалі «Моніторинг телемарафону «Єдині новини» й ефіру Першого каналу Суспільного за 27–29 січня 2025 року» , а коротке резюме моніторингу — за посиланням.

Бахмут за межами Бахмуту

«Детектор медіа» продовжує серію розповідей про релоковані медіа, які попри всі виклики змогли не лише зберегти свої команди, а ще й масштабувати власну роботу. Цього разу розповідаємо, як працює редакція сайту «Бахмут.in.ua», команда якого була змушена залишити знищене місто, але намагається зберегти свою спільноту, розкидану по Україні та за її межами. Ольга Чорна поговорила з головною редакторкою видання Ганною Боковою та іншими членами команди про те, як їм вдалося не тільки зберегти медіа, а й збільшити охоплення, наростити аудиторію, а також  про те, які перспективи в медіа після призупинення  грантової підтримки. (Туманні, як і в багатьох інших, якщо чесно.)

Одразу нагадаємо про сайт «Бердянськ 24», газету «Рідне місто» з Миргорода, «Радіо М» зі Слов’янська, видання «Трибун» із Рубіжного, що на Луганщині, та інших медіапереселенців, історії яких «Детектор медіа» публікував раніше.

Говорить «Українське радіо»

Редактора контенту редакції «Українського радіо» Всеволода Чебодаєва користувачі соціальних мереж знають як Всеволода Харківського, а колеги називають «диспетчером радіохвиль». За 30 років  радіо стало для нього не лише захопленням, а й справою життя. Він завжди в курсі всього, що відбувається в ефірі радіостанцій Суспільного, опікується першою радіостанцією української ретромузики «Радіоточка» та є співзасновником групи у фейсбуці «Телефан. Фан-клуб української музики минулих десятиліть».

Наша колега Оксана Наумова поговорила з Чебодаєвим про його шлях на радіо, про перший репортаж, який закінчився переслідуванням, про хитрощі, щоб українська музика звучала в ефірі наприкінці 80-х — на початку 90-х років, а також про те, як змінилося радіомовлення з початком реформи Суспільного. Читайте розмову тут.

Майстер, Бог, Творець 

«Ви могли помітити, як нині ми споглядаємо грандіозне цунамі з лайна, яке виливається з університету імені Карпенка-Карого», — пише у своїй дещо підсумковій (сподіваємося, що так) колонці редакторка «Антоніни» Лєна Чиченіна. Але, нагадує вона, цей скандал — далеко не перший. Пам’ятаєте історію з Талашком? Тоді скандал із сексуальними домаганнями викладача до студенток затих. Але услід за першими сміливцями і сміливицями підтяглися інші, процес пішов, і Лєна сподівається, що публічний розголос цього разу стане поворотною та революційною точкою в нашій театральній освіті. І нею не закінчиться, бо в інших сферах нам розгрібати й розгрібати.  Але Лєна хоче розібратися, чому багато років студенти  терпіли до себе таке принизливе  ставлення? Читайте  про це в матеріалі «Антоніни» «Майстер, Бог, Творець. Чому скандальні викладачі університету Карпенка-Карого так нагадують лідерів сект».

 

Наразі це все.

Дякуємо, що дочитали цей лист до кінця.

 

Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмітелеграмі,  вотсапі, вайбері, іксі (твітері) та на сайті «Детектор медіа». Увесь зворотний зв'язок також пишіть сюди — нам на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям і задонатите нам та іншим якісним медіа, які зараз потребують підтримки.

 

До зустрічі. Переможемо!

Ваша команда «ДМ».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader