![На Житомирщині стартував проєкт, присвячений популяризації видатних жінок регіону](https://thumbor.my.ua/alPkxDs2uYH9OoYE3DBnZx2ltr8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F83d5fa864a18f8460e711b95b7d3d4b6.jpg)
На Житомирщині стартував проєкт, присвячений популяризації видатних жінок регіону
Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у громадській організації «Скриня корисних справ».
«У Житомирській області стартував масштабний культурний проєкт «Інтерактивний музей «Голоси жінок Житомирщини», який повертає із забуття імена видатних жінок регіону. Ми створюємо новий формат дослідження історії. Завдяки технологіям штучного інтелекту створено нестандартні художні реконструкції портретів видатних жінок Житомирщини», - розповіли в громадській організації.
Окрім того, на YouTube-каналі ГО «Скриня корисних справ» опубліковані аудіоісторії про кожну з героїнь проєкту, озвучені житомирською акторкою і журналісткою Тамілою Бутко.
У межах проєкту також передбачені виставки у Житомирі, Бердичеві, Звягелі, Коростені, які дозволять побачити зображення героїнь у форматі ростових фігур та почути розповіді про їх життя.
![На Житомирщині стартував проєкт, присвячений популяризації видатних жінок регіону - Фото 1](https://thumbor.my.ua/lPzaM639ZR7q5A2K2n7FUBiVnd0=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F42665722121ae94138e0f1d46ddbb6c9.jpg)
Фінальним етапом проєкту буде театральна вистава у форматі документального театру про щоденні подвиги українських жінок, котрі стають лідерками громад і спільнот.
Проєкт присвячений 12 жінкам, пов’язаних із Житомирщиною. Це письменниця і науковця Олена Пчілка, громадсько-політична діячка Віра Нечаївська, волонтерка та благодійниця Наталія Оржевська, викладачка вокалу Волинського музичного технікуму в Житомирі Софія Косова, громадська діячка Ванда Щековська, правозахисниця та депутатка польського Сейму Олена Левчанівська, поетка та перекладачка Вероніка Морозівна, науковця та засновниця геоботанічного відділу у Житомирському Волинському музеї Надія Копачевська, директорка Житомирської жіночої гімназії та одна з організаторок й активна учасниця товариства «Сокіл» Надія Овсянікова, балерина та фундаторка українського національного балету Наталія Скорульська, авторка скульптур у жанрі малих форм Валентина Трегубова, дитяча письменниця Марія Пономаренко.
Проєкт реалізується за підтримки Українського жіночого фонду та триватиме до травня 2025 року.
Як повідомляв Укрінформ, в Естонії розпочався проєкт «Жінки підтримують жінок. Естонія-Україна», який об’єднує естонських та українських жінок у місцевих громадах країни, сприяє розвитку їхніх підприємницьких навичок, полегшує культурну інтеграцію в естонське суспільство та підтримує їхнє особистісне зростання.
Фото: ГО "Скриня корисних справ"
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)