![12 країн закликали G7 зменшити доходи, які Росія отримує від продажу енергоносіїв](https://thumbor.my.ua/2XkL53lEcCM2XvTHJ6hAnJOFWDo=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd1dfd55a6b01ddd1bc2d6a5efc13fdaf.jpg)
12 країн закликали G7 зменшити доходи, які Росія отримує від продажу енергоносіїв
Про це йдеться у спільному листі Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Ірландії, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Румунії, Фінляндії, Швеції та Естонії, передає Укрінформ з посиланням на сайт Міністерства закордонних справ Естонії, передає Укрінформ.
«У спільному листі міститься заклик до G7, групи провідних промислово розвинених країн, зменшити доходи, які Росія отримує від продажу енергоносіїв. З цих доходів Росія фінансує свою агресію в Україні, яка триває. Третина доходів РФ та дві третини її експорту пов'язані з енергоносіями», - йдеться у заяві.
Як наголошується, 12 країн, які надіслали спільного листа, постійно виступають за якомога жорсткіші обмежувальні заходи проти Росії.
У своїй спільній заяві вони закликають G7 використовувати граничний рівень ціни на нафту для того, щоб вона продовжувала слугувати дієвим інструментом обмеження російських доходів, запровадити додаткові санкції проти суден тіньового флоту Росії та причетних до цього суб'єктів, а також розглянути додаткові заходи, спрямовані на морські перевезення експортних товарів російського походження.
«Росія використовує тіньовий флот для фінансування своєї військової машини. Судна тіньового флоту часто є старими і перебувають у поганому стані, створюючи ризики для довкілля, морської безпеки та безпеки в Європі й наших водах», - зазначається у заяві.
Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2022 року G7 разом з ЄС та Австралією домовилися чинити тиск на покупців російської нафти, встановивши цінову стелю для сировини. Це мало на меті обмежити продажі російської нафти і доходи від неї, при цьому не призвести до дефіциту палива на світовому ринку та різкого зростання цін на нафту.
Але деякі країни, зокрема Китай, продовжують імпортувати російську сиру нафту, не дотримуючись цінової стелі.
Міністри фінансів G7 визнали порушення стелі цін на російську нафту й у жовтні домовились активізувати свої зусилля, щоб запобігти спробам Росії ухилитися від санкцій.
У січні шість країн Європейського Союзу закликали Європейську комісію знизити граничну ціну на російську нафту в 60 доларів за барель, встановлену країнами G7, стверджуючи, що це зменшить доходи Москви, які та використовує для війни проти України.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)