![Війна, день 1079. В Україну прибули перші літаки Mirage 2000 від Франція, півроку Курської операції](https://thumbor.my.ua/x7z_WHPaPtPGZ_FN5zwellECVuk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F431%2F3de762c434f9efa25b0669eb12023095.jpg)
Війна, день 1079. В Україну прибули перші літаки Mirage 2000 від Франція, півроку Курської операції
Завершилася 1079 доба героїчного протистояння Українського народу російському повномасштабному воєнному вторгненню.
ОРІЄНТОВНІ ВТРАТИ ВОРОГА
ГОЛОВНІ НОВИНИ (BBC NEWS Ukraine, hromadske)
🔸 В Україну прибули перші літаки Mirage 2000, які передала Франція. Також Нідерланди передали нову партію винищувачів F-16
🔸 Сили оборони уразили російський аеродром в Приморсько-Ахтарську, Краснодарського краю рф. За словами військових, летовище використовується для зберігання та пусків дронів Shahed
🔸 Бійці ССО з нагоди півріччя Курської операції розповіли, що почали знищували ключові елементи оборони росіян у регіоні ще за два місяці до наступу ЗСУ. Згодом це дало змогу завести українські війська підготовленими маршрутами.
🔸 Кіт Келлог спростував повідомлення ЗМІ, що він збирається презентувати план врегулювання війни в Україні під час Мюнхенської безпекової конференції 14-16 лютого
🔸 Нове засідання у форматі "Рамштайн" уперше скличуть не під головуванням Сполучених Штатів. Воно відбудеться 12 лютого.
ІНФОРМАЦІЯ ГЕНШТАБУ ЗСУ ЩОДО СИТУАЦІЇ НА ФРОНТІ (22:00)
Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому ефективного вогневого ураження, виснажуючи по всій лінії фронту.
Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.
Російські загарбники завдали трьох ракетних та 65 авіаційних ударів, застосувавши чотири ракети та 65 КАБ. Крім цього, росіяни залучили для ураження 1105 дронів-камікадзе та здійснили понад чотири тисячі обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
На Харківському напрямку наші війська відбили одну атаку противника в районі Вовчанська.
На Куп’янському напрямку противник проводив п’ять штурмів позицій наших оборонців у районах Лозової, Нової Кругляківки, Петропавлівки та Загризового. Українські захисники відбили всі ворожі атаки.
На Лиманському напрямку протягом доби російські загарбники 18 разів атакували позиції українців неподалік Зеленого Гаю, Копанок, Новосергіївки, Греківки, Нового, Зеленої Долини, Новолюбівки, Катеринівки, Ямполівки, Тернів та Колодязів.
На Сіверському напрямку впродовж дня ворог здійснив дві спроби наступу на позиції наших підрозділів в районі Білогорівки. В той самий час скинув дві авіабомби на Сіверськ та Званівку.
На Краматорському напрямку наразі зафіксовано два бойових зіткнення поблизу Часового Яру, які продовжуються до цього часу. Керованими авіаційними бомбами ворог атакував Бондарне.
На Торецькому напрямку росіяни 13 разів атакували позиції сил оборони. Основні зусилля наступу окупанти сконцентрували поблизу Диліївки та Торецька. На даний час продовжуються чотири боєзіткнення.
Від початку цієї доби, на Покровському напрямку загарбницькі підрозділи 28 разів намагалися прорвати нашу оборону неподалік населених пунктів Зелене Поле, Новоторецьке, Покровськ, Піщане, Удачне, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Котлярівка, Успенівка, Дачне, Андріївка та Шевченко. Дотепер триває три боєзіткнення. Авіаудару двома керованими бомбами зазнав населений пункт Новоолександрівка.
Противник зазнає значних втрат — сьогодні на цьому напрямку українські воїни знешкодили 148 окупантів, 81 з них — безповоротно. Також знищено один танк, вісім автомобілів, антену управління БпЛА, одну артилерійську систему, також пошкоджено танк, багатоцільовий транспортер, самохідну гаубицю та гармату ворога.
Сьогодні на Новопавлівському напрямку ворог сім разів атакував поблизу Лисівки, Костянтинополя та Роздольного. Успіху не мав. Завдавав авіаційних ударів некерованими ракетами по населеному пункту Новосілка та скинув два КАБи в районі Одрадного.
На Оріхівському, Гуляйпільському та Придніпровському напрямках ворог наступальних дій не проводив.
На Курському напрямку з початку доби відбулось п’ять боєзіткнень.
На інших напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала.
Сьогодні варто відзначити воїнів 118-ї окремої механізованої бригади, 406-ї окремої артилерійської бригади, які стійко стримують навалу переважаючих сил противника.
ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО
"Сьогодні вже півроку Курської операції. Наші активні дії на території росії: ми повернули війну додому, в росію. І саме там повинні відчувати, що таке війна. І відчувають.
Сьогодні я нагородив учасників Курської операції: двоє хлопців – Герої України. Також вручив «Хрести бойових заслуг», ордени України. Я хочу подякувати кожному українському воїну, всім нашим підрозділам, які задіяні на Курщині та які показали всьому світові, що ми можемо навіть в умовах обмежених ресурсів діяти активно, неочікувано й результативно. Російський блеф виявляємо як блеф. Захищаємо наші міста – Суми і Харків. Значно поповнили обмінний фонд. Це сотні й сотні російських військових, яких ми обмінюємо, щоб повертати українців з полону.
Є в нас у полоні й солдати Північної Кореї. Зараз вони проходять лікування: були поранені вони в боях – важкі поранення. Але вони є доказом того, що Путін втягнув ще одну державу в цю війну – Північну Корею – і навчає цю державу вести сучасну війну. Це загроза для всіх, для кожної країни в Східній Азії. Я вдячний усім партнерам, хто розуміє, як важливо зупинити росію зараз – зараз, щоб не довелося ще через роки воювати".
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)