Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 2024 року видала 266 тис. фітосанітарних сертифікатів.
Як зазначили у відомстві, експорт сільськогосподарської продукції рослинного походження можливий тільки за умови виконання фітосанітарних вимог країни призначення. Підтвердженням такої відповідності є фітосанітарний сертифікат.
Протягом 2024 року державними фітосанітарними інспекторами головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та в м. Києві було здійснено фітосанітарні процедури до:
- 54,4 млн т рослин і рослинної продукції;
- майже 3 млн м³ лісо- та пиломатеріалів.
На підставі проведених процедур минулого року державними фітосанітарними інспекторами головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та в м. Києві було видано:
- 266 068 фітосанітарних сертифікатів,
- 207 фітосанітарних сертифікатів на реекспорт,
- 23 430 карантинних сертифікатів.
З метою забезпечення фітосанітарних вимог інших країн для експорту об’єктів регулювання з України державними фітосанітарними інспекторами територіальних органів Держпродспоживслужби встановлено 2 646 ділянок, вільних від регульованих шкідливих організмів, загальною площею 136,7 тис. га та 84,4 тис. м². Це надає змогу здійснювати експорт:
- до КНР — ячменю;
- до країн ЄС — кукурудзи, моркви, томатів, садивного матеріалу плодових та декоративних культур, пшениці, сої, ріпаку, огірків;
- до країн ЄАЕС — соняшнику, кукурудзи, винограду;
- до Республіки Туреччина — лісоматеріалів;
- до Республіки Азербайджан — картоплі;
- до Держави Ізраїль — лохини та яблук;
- до Республіки Молдова — картоплі.
Держпродспоживслужба продовжує системне здійснення всіх необхідних заходів для захисту продовольчої безпеки України та її іміджу як надійного експортера на міжнародному ринку.