Український документальний фільм «Сімейний альбом» представили на кінофестивалі в Ірландії
Український документальний фільм «Сімейний альбом» представили на кінофестивалі в Ірландії

Український документальний фільм «Сімейний альбом» представили на кінофестивалі в Ірландії

Картина «Сімейний альбом» розповідає історію Самари Пірс, британської фотографині, чий прадід австрійський інженер Олександр Вінербергер став випадковим свідком Голодомору в 1933 році

Документальну картину «Сімейний альбом» про голодомор та сучасну війну в Україні показали на Dingle Distilery International Film Festival в Ірландії. Фільм створений за держаної підтримки України.

Про це повідомляє пресслужба «Мультимедійної платформи іномовлення України».

Як повідомили у пресслужбі, Міжнародний кінофестиваль Dingle Distillery International Film Festival (DDIFF) в партнерстві з недержавною організацією NEWKD представив спеціальну кінопрограму українських та ірландських фільмів на спільні історичні теми. Програма включала покази чотирьох фільмів на теми війни та голоду, які підкреслили зв'язок між Ірландією та Україною.

Картина «Сімейний альбом» режисерки Марини Ткачук розповідає історію Самари Пірс, британської фотографині, чий прадід австрійський інженер Олександр Вінербергер став випадковим свідком Голодомору в 1933 році. Він зумів задокументувати геноцид та таємно передати фотоальбоми з історичними світлинами до Відня. Праонука Самара, яка успадкувала сімейний альбом, досліджує тему голодомору та сучасної війни в Україні, вона продовжує справу прадіда по донесенню правди.

Стрічку від України представили Посол України в Ірландії Лариса Герасько та авторка проєкту Самара Пірс.

«Вкрай важливо розуміти, що сучасна війна в Україні, цей геноцид — це не лише питання територіальної суперечки чи політичного конфлікту. Це продовження того самого гноблення, яке мучило Україну вже понад століття. Страждання українського народу сьогодні є прямим наслідком давніх імперських амбіцій аби зламати дух та ідентичність України. Але ми, український народ, неодноразово показували, що нас не зламати. Ми пережили Голодомор, ми пережили радянський гніт, а зараз боремося за свою свободу, за право на існування незалежної нації. Ми показуємо світові, що означає не боятися тиранії Путіна. Більше ніхто не запитає: "А де Україна?" бо кожен куточок земної кулі тепер знає, що "Україна має перемогти". Ця віра підживлює нашу незалежність, зміцнює нашу рішучість і об’єднує нас із тими, хто поділяє наші цінності», — наголосила пані Посол.

Як повідомлялося раніше, документальний фільм «Сімейний альбом» нещодавно був представлений у рамках Фестивалю Європейського кіно у Відні.

Світова прем’єра «Сімейного альбому» відбулася у жовтні 2024 року в межах 40-го Варшавського міжнародного кінофестивалю (Польща), а для широкого глядача стала доступної з 18 січня — з прем’єри стрічки на каналі «Дім».

Документальний фільм побачили і глядачі за кордоном: у різних країнах Європи та Азії, серед яких Кіпр, Португалія, Чехія, Румунія, Малайзія, Франція, Німеччина, Іспанія, Польща. Також фільм був показаний у Європарламенті та Раді Європи.

Докфільм «Сімейний альбом» виробництва компанією «Гуд Монінг Дістрібьюшн» (Good Morning Films) став переможцем мистецького конкурсу державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України».

Творча команда:

  • Режисерка — Марина Ткачук
  • Продюсер —  Андрій Корнієнко
  • Виконавча продюсерка — Злата Єфіменко
  • Оператор-постановник — В’ячеслав Раковський
  • Композитор — Хоссейн Мірзаголі
  • Режисер монтажу — Олексій Тараненко
  • Звукорежисер — Андрій Обод
  • Історичний консультант — Яна Гринько
  • Читайте також: Фільм «Сімейний альбом»: пам’ятати свою історію — і опиратися
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Кино украинское кино
Источник материала
loader
loader