Як українці оцінюють ситуацію в країні і яким бачать майбутнє
Як українці оцінюють ситуацію в країні і яким бачать майбутнє

Як українці оцінюють ситуацію в країні і яким бачать майбутнє

Серед українців зростає критичність в оцінках загальної ситуації – 49% вважають, що ситуація в країні розвивається в неправильному напрямку.

Про це йдеться в оприлюднених результатах опитування групи "Рейтинг", передає Укрінформ.

"Серед українців зростає критичність в оцінках загальної ситуації: близько половини (49%) респондентів вважають, що ситуація в країні розвивається в неправильному напрямку (35% вважають, що в правильному)", - ідеться в опитуванні.

Більшість українців говорять про погіршення в низці сфер життя за останній рік: в економічній (80%), політичній (62%) ситуації країни, матеріальному становищі родини (60%), згуртованості українців (55%), стані здоров’я (54%).

Серед основних загроз респонденти найчастіше називають економічні (зростання цін – 33% економічна криза – 32%,), а також безпекові (посилення обстрілів – 27%, подальше захоплення територій – 25%).

На загальний психоемоційний стан українців передусім впливають переживання за втрату близької людини (40%), здоров’я та фізичне самопочуття (31%), матеріальне становище (29%), безпекова ситуація (28%), новини та події в Україні та мобілізація близьких, родичів до ЗСУ (по 23%).

Попри значні труднощі, більшість громадян зберігають оптимізм щодо майбутнього України(71%) і продовжують вірити в здатність України відбити напад Росії (69%). І загалом щодо України респонденти переважно відчувають позитивні емоції: надію (68%) і гордість (44%). Це свідчить про високий рівень патріотизму та стійкість громадян, зауважили в групі "Рейтинг".

Опитування проведене Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (IRI). Опитування проводилося по всій території України (крім тимчасово окупованих територій) з 20 листопада по 4 грудня 2024 року .

Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviews (CATI) – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано 2000 жителів України віком від 18 років і старше. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, у 2024 році лише 10% населення України не переживали жодної стресової ситуації, а 87% українців потрапляли щонайменше в одну стресову ситуацію.

Теги по теме
Украина война Экономика
Источник материала
loader
loader