Сибіга і Ламмі обговорили практичне втілення угоди про сторічне партнерство між Україною та Британією
Сибіга і Ламмі обговорили практичне втілення угоди про сторічне партнерство між Україною та Британією

Сибіга і Ламмі обговорили практичне втілення угоди про сторічне партнерство між Україною та Британією

Ключовою темою перемовин міністрів закордонних справ України Андрія Сибіги та Великої Британії Девіда Ламмі було практичне втілення угоди про 100-річне партнерство.

Про це Сибіга заявив на спільній з державним секретарем у закордонних справах Великої Британії Девідом Ламмі пресконференція у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Глава української дипломатії подякував британському колезі за візит і його сміливість.

«Всю ніч у Києві були повітряні тривоги, як і в інших регіонах, тривали нальоти іранських дронів, якими Росія тероризує нашу країну. Але це не завадило тобі та твоїй делегації бути зараз тут з нами, у столиці України, і ми це дуже цінуємо», - зазначив Сибіга.

Він додав, що цей візит свідчить про глобальне лідерство Великої Британії і демонструє, що підтримка України залишається непохитною за будь-яких обставин.

«Наші лідери підписали угоду про 100-річне партнерство між Україною та Сполученим Королівством. Це дуже важливий документ, і сьогодні ключовою темою наших переговорів було практичне втілення цієї угоди», - поінформував очільник МЗС.

За його словами, під час перемовин сторони також обговорили подальшу військову допомогу Україні та санкційний тиск на Росію, збільшення ціни війни для агресора та зміцнення обороноздатності й стійкості України, насамперед нашого повітряного щита.

Окрім того, йшлося про можливість розширення програми підготовки українських військовослужбовців Interflex, зазначив Сибіга.

«Окрему увагу приділили розвитку української оборонної промисловості, зокрема розширенню наших далекобійних спроможностей. Пріоритет – виробництво дронів, які відіграють важливу роль у сучасних бойових операціях. Я закликав британську сторону масштабувати інвестиції в українське виробництво зброї, і я переконаний у позитивному реагуванні», - сказав глава української дипломатії.

Як повідомляв Укрінформ, 5 лютого до Києва прибув державний секретар у закордонних справах Великої Британії Девід Ламмі.

Президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 16 січня підписали угоду про 100-річне партнерство. Цей документ поглибить двосторонні відносини в оборонній сфері та передбачає подальшу військову допомогу Києву.

Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader