Підкорення Кіліманджаро: про пʼятьох українських військових на протезах зняли фільм «Друге дихання»
Підкорення Кіліманджаро: про пʼятьох українських військових на протезах зняли фільм «Друге дихання»

Підкорення Кіліманджаро: про пʼятьох українських військових на протезах зняли фільм «Друге дихання»

В Україні зняли документальний фільм про сходження на Кіліманджаро пʼятьох українських військових на протезах «Друге дихання», який вийде в прокат восени 2025 року.

Про це на пресконференції в Укрінформі розповіла режисерка фільму Марія Кондакова.

«Таке сходження показує, доказує, що ліміти можуть існувати тільки в голові, навіть якщо є деякі фізичні ліміти. І це довели герої фільму. «Друге дихання» це перший документальний український фільм з часів повномасштабного вторгнення, який відкриває іншу сторону обличчя наших воїнів, героїв, які мають гору цінностей і знають, як рухати гори, разом в єдності досягати вершин, які не під силу звичайній людині. Фільм «Друге дихання» є частиною великого руху, який, я сподіваюсь, буде охоплювати весь світ. І він вже має розголос у Франції та в інших країнах, ще до того, як фільм вийшов. Про цей проєкт чують завдяки нашим героям», - сказала Кондакова.

Підкорення Кіліманджаро: про пʼятьох українських військових на протезах зняли фільм «Друге дихання» - Фото 1

Героями проєкту «Друге дихання», які піднялись на пік Кіліманджаро, стали Ольга «Висота» Єгорова – військовослужбовиця "Surma Team" («Птахи Мадяра»), Роман «Добряк» Колесник – боєць Третьої окремої штурмової бригади, Владислав «Шатя» Шатіло – військовослужбовець Державної прикордонної служби України, Михайло «Грізлі» Матвіїв та Олександр «Рагнар» Міхов – бійці Окремого загону спеціального призначення «Омега».

Зйомки фільму тривали весь час сходження експедиції і відбували навіть на висоті 6 тисяч метрів. Оператором фільму став Сергій Михальчук, який був головним оператором фільмів «Довбуш», «Поводир», «Дике поле».

У стрічку ввійшли також інтервʼю з героями експедиції, з членами їх родин, архівні матеріали про учасників експедиції, їх службу.

Презентація стрічки відбудеться восени, фільм вийде в прокат як на українських екранах, так і за кордоном.

Як розповіли на пресконференції герої проєкту, підготовка до сходження зайняла 4 місяці, під час яких були як фізичні навантаження, тестування протезів на складній місцевості, тренувальні збори в Карпатах, так і консультації досвічених альпіністів, мандрівників.

Підкорення Кіліманджаро: про пʼятьох українських військових на протезах зняли фільм «Друге дихання» - Фото 2

Як розповів на пресконференції учасник експедиції Олександр Міхов, до поранення у нього був досвід сходження на гори, зокрема, на Говерлу. Роман Колесник за декілька днів до вильоту в експедицію піднявся на Говерлу, щоб акліматизуватися. Як сказав захисник, це йому допомогло з тим, що під час сходження в нього не боліла голова. У Ольги Єгорової, за її словами, досвіду походу в гори до цієї експедиції не було.

Експедиція тривала 6 днів: 4 дні підйому та 2 дні спуску. Підйом відбувався поступово, із зупинками у адаптаційних таборах на різних висотах, щоб мінімізувати симптоми гірської хвороби, яка виникає через перепади тиску, розріджене повітря та фізичне навантаження.

Підкорення Кіліманджаро: про пʼятьох українських військових на протезах зняли фільм «Друге дихання» - Фото 3

Як повідомив продюсер проєкту Олександр Педан, ще одним результатом проєкту «Друге дихання» стало рішення про створення благодійного фонду, який буде реалізовувати для ветеранів та військових на протезах різноманітні активності, у тому числі походи в гори.

«Проєкт «Друге дихання» став каталізатором великого руху. Ми зрозуміли, що це тільки приверне увагу до величезної проблеми, а ця проблема в нас на декілька десятиліть. І тому ми вирішили оголосити про створення благодійного фонду «Друге дихання», який буде займатися реабілітацією військових та ветеранів після поранень через активний стиль життя», - сказав Педан.

Ініціатором проєкту став американець українського походження, засновник благодійного фонду «Якщо не зараз, то коли" Геннадій Газін, який фінансує проєкт “Друге дихання».

Підкорення Кіліманджаро: про пʼятьох українських військових на протезах зняли фільм «Друге дихання» - Фото 4

Також експедицією ветеранів на Кіліманджаро зацікавився експерт Національного реєстру Книги рекордів України Віталій Зорін, який був присутній на пресконференції та зафіксував рекорд.

«На Кіліманджаро в 2015 році зайшла група ветеранів війн в Афганістані, Іраку та В'єтнамі, але їх було троє. Тож хлопці та дівчата, у вас світове досягнення. Вітаю!» - сказав Зорін.

Під час пресконференції учасникам сходження на Кіліманджаро були вручені знаки народної пошани від ВТО "Орден".

Як повідомляв Укрінформ, троє військових із Буковини, які на війні втратили кінцівки і пересуваються на протезах, змогли самостійно піднятися першого грудня на найвищу точку України - гору Говерлу.

Теги по теме
фильм
Источник материала
loader
loader